Redaktor | Fotograf

Niedorzeczność tego modelu byłaby niemal równie duża, co nerki w nowym M4, ale mimo wszystko Shelby GT500 wygląda lepiej

Choć na rynku znajduje się naprawdę wiele mocnych kombi, niewiele z nich jest równie niedorzecznych. Ciężko bowiem wpaść na pomysł połączenia najmocniejszej wersji Forda Mustanga z nadwoziem kombi. Na taki pomysł z pewnością nie wpadłby sam Carol Shelby. Prawdopodobnie na sam widok renderu Shelby GT500 w wersji kombi przewróciłby się w grobie. Po to jednak mamy zdolnych grafików, aby zobaczyć, jak taka wersja prezentowałaby się na żywo.

Shelby GT500
Render: carlifestyle

Z pewnością auto wywołałoby duże kontrowersje. Nowe sportowe kombi stawiają przede wszystkim na połączenie sportowych osiągów z praktycznością i użytecznością na co dzień. Z tyłu poza ogromnymi felgami, znalazłby się ogromny bagażnik. Poza tym użyteczność zwiększyłyby dodatkowe drzwi z tyłu. Na tym jednak praktyczność by się kończyła. W tym przypadku ciężko byłoby tym autem pojechać w góry zimą, czy spokojnie odebrać dzieci ze szkoły. Ogólnie, ciężko byłoby takim autem jeździć spokojnie. Pod maską mielibyśmy w końcu V8 o pojemności 5,2 litra wspieranej sprężarką. Oczywiście cała moc trafia wyłącznie na tył, czego obecnie nie uświadczymy w prawie żadnym sportowym kombi. Miałoby to swój urok. Na pewno znalazłoby się kilku tatusiów, które takie auto przypadłoby do gustu, a także kilku kolekcjonerów, dla których byłby to ciekawy model w kolekcji.

Shelby GT500

Wygląd auta bez wątpienia byłby agresywny. Ciężko powiedzieć, jak wyglądałby tył, jednak już sam przód powodowałby szybsze bicie serca każdego posiadacza. Niestety, nie ma co liczyć na produkcję. Oczywiście jest to tylko zwykły render i wymysł grafika. Ford nie byłby aż tak szalony, aby auto trafiło na linie montażową. Oprócz niskiego popytu, sam czas opracowania takiego samochodu byłby bardzo długi. Trzeba jednak przyznać, że fajnie popatrzeć co jakiś czas na takie wizualizacje. Miejmy nadzieję, że jeszcze przez długi okres będziemy mogli podziwiać ciekawą motoryzację, bez względu na to, czy będzie to kombi czy muscle car.

Render: carlifestyle Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *