Redaktor | Fotograf

Land Rover dość mocno namieszał prezentując nową generację modelu Range Rover Sport. Auto otrzymało ogromne ilości nowoczesnej technologii, a także znakomite wykończenie. Niestety, póki co Brytyjczycy nie pokazali topowej, sportowej odmiany SVR, która dopełni gamy. Możemy jednak wyobrazić sobie ewentualny wygląd modelu dzięki renderom.

Brytyjskie SUVy bez wątpienia mają coś w sobie. Jednym z ich przedstawicieli jest Range Rover Sport, którego kolejne generacje wprowadzają na rynek coś nowego. Jednak wyjątkową wersją, z którą kojarzy się ten model jest bez wątpienia SVR. Sportowa odmiana Range Rovera od zawsze była obiektem westchnień wielu fanów motoryzacji. Poprzednia, korzystała z 5-litrowego V8 z kompresorem i rozwijała aż 575 koni mechanicznych. Niestety, póki co, Land Rover nie pokazał nam nowej generacji tej wersji, jednak dzięki renderowi Kolesa.ru możemy zobaczyć, jak nowy SVR prawdopodobnie będzie wyglądał.

Range Rover Sport SVR - render nowej generacji sportowej odmiany

Z zewnątrz auto będzie zdecydowanie bardziej agresywne. Pomogą w tym rozbudowane zderzaki, a także wiele sportowych akcentów. Z tyłu znajdziemy cztery końcówki wydechu, a także oznaczenie SVR. Póki co, gama nowego Range Rovera Sport składa się z jednostek 6 i 8-cylindrowych. Te drugie pochodzą z BMW, wersja P530 rozwija właśnie 530 koni mechanicznych. W związku z tym, możemy oczekiwać, że odmiana SVR będzie mocniejsza o około 70-100 koni. Możliwe, że SVR otrzyma napęd wprost z BMW X5 M Competition, co oznacza, że rozwinie moc 625 koni. Sprint do setki powinien zająć w takim przypadku jedynie około 4 sekund.

Range Rover Sport SVR - render nowej generacji sportowej odmiany

Land Rover póki co intensywnie testuje odmiany SVR między innymi na Nurburgringu. Do premiery nie zostało daleko, odbędzie się ona prawdopodobnie pod koniec tego roku. Topowa odmiana wyróżni się także lepszym wyposażeniem i bardziej luksusowym wykończenie niż pozostałe wersje Sporta. Z pewnością auto trafi do sporej ilości klientów, chcących się wyróżnić, a także doznać sportowych emocji w SUVie. Niestety, auto zapewne nie będzie brzmiało tak dobrze, jak jego poprzednik z kompresorem.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *