Redaktor | Fotograf

Land Rover to jedna z marek kojarzących się z luksusem, a także dobrymi właściwościami terenowymi. Ten drugi parametr nie jest zbyt ważny dla klientów tej marki, jednak jej auta wciąż sprawdzają się poza szosą. Wszystko wskazuje na to, że również nowa, właśnie zaprezentowana generacja modelu Range Rover Sport, będzie łączyła sport, luksus i dobre właściwości terenowe. Co ważne, pod maską pozostanie V8.

Land Rover to jeden z czołowych producentów luksusowych aut terenowych. Choć w obecnych latach również inne marki tworzą prestiżowe SUVy, to jednak Brytyjczycy są prekursorami tej dziedziny. Jednym z ich pierwszych modeli w tym segmencie był Range Rover Sport. Miał on swoją premierę w 2005 roku, a na rynek trafiła właśnie trzecia generacja. Nie jest rewolucyjna, jednak unowocześnia model do obecnych standardów i designu marki.

Range Rover Sport

Pod względem stylistyki, Sport jest podobny do flagowego Range Rovera. Stał się bardziej smukły, a jego linie są bardziej agresywne, co trafi zwłaszcza do młodszych klientów. Co ważne, model zachował swoje znaki szczególne, czyli pozostał bardzo masywny. Od boku będzie go łatwo pomylić z poprzednią generacją. Wnętrze również upodobniło się do innych nowych modeli Land Rovera. Sport otrzymał więc 13-calowy ekran środkowy, a także osobny panel klimatyzacji z fizycznymi pokrętłami. Zegary są oczywiście cyfrowe, a ich wyświetlacz ma 13,7 cala. Topowy system audio Meridian Signature Sound ma aż 29 głośników.

Range Rover Sport

Co ważne, Sport zachował w swojej gamie silnik V8. Rozwinie on aż 530 koni mechanicznych, co pozwoli przyspieszyć do setki w 4,3 sekundy. Wszystkie słabsze wersje będą miękkimi hybrydami. Podstawową jednostką będzie 6-cylindrowy silnik o mocy 360 koni mechanicznych. Nieco wyżej w gamie znajdzie się jego 400-konna odmiana. Klienci będą mogli wybrać także 440-konną hybrydę typu plug-in. Rozwinie ona setkę w 5,5 sekundy. W ofercie pozostaną także 6-cylindrowe diesle. W każdej wersji napęd trafi na wszystkie koła. W późniejszym czasie ofertę powinna także uzupełnić odmiana SVR.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *