Redaktor | Fotograf

Niewiele jest tak kultowych modeli Audi jak RS6. Jednak jeśli nie wystarczy wam standardowa odmiana, na rynku jest szereg firm tuningowych oferujących modyfikacje tego auta. Jedną z nich jest G&B Design, który właśnie pokazał propozycje tuningu modelu. Choć oczywiście nie każdemu takie modyfikacje przypasują, trzeba przyznać, że RS6 po tuningu G&B robi wrażenie.

Audi RS6 to bez wątpienia obiekt westchnień wielu fanów motoryzacji. Idea szybkiego kombi nie jest nowa, jednak to sportowy Avant był jednym z pierwszych modeli tego typu. Najnowsza generacja nosi oznaczenie C8 i jest dość popularnym wyborem wśród klientów. Jednak jeśli komuś nie wystarcza zwykłe RS6, może zwrócić się w stronę tunerów. Sporo użytkowników korzysta też ze starszej generacji C7, a na rynek wciąż trafiają nowe bodykity dla tej generacji. Oferta jest teraz niezwykle rozbudowana, zarówno jeśli chodzi o kwestie techniczne, jak i stylistyczne. Jeśli ktoś chce znacznie agresywniejszej stylistyki, może się zwrócić do firmy G&B Design.

Niemiecki tuner poszedł na całość. Już standardowe RS6 jest znacznie szersze niż A6, jednak G&B Design pokusiło się o poszerzenie body sportowego Avanta. Konkretna wartość to 8 milimetrów, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Co ważne, poszerzenie ma homologację TUV. Jednak nie jest to koniec zmian. W przedni zderzak wkomponowano grill z nowej generacji C8, a także spory splitter. Wygląda to nieco komicznie, jednak robi wrażenie. Tył auta również jest bardzo masywny. Tuner wprowadził tam szereg zmian. Pojawiły się atrapy wlotów powietrza na tylnym nadkolu, a także nowy dyfuzor, wyposażony w logo Audi.

Audi RS6 C7 z poszerzonym body od G&B Design - ostentacyjny Avant

Całość prezentuje się jednak całkiem spójnie, zwłaszcza patrząc na ogromny zakres zmian. Ważne jest także to, że auto legalnie może poruszać się po drogach, ponieważ posiada homologację. Niestety, RS6 prawdopodobnie straciło dość sporo ze swojej praktyczności, ze względu na obniżone zawieszenie i ogromne felgi. Pomimo tego, projekt wydaje się być interesującą propozycją.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *