Słomczyn

Motorsport w Polsce powoli budzi się do życia. Dobrym przykładem jest zaplanowany na 15 czerwca trening dla zawodników Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn. Niestety reżim sanitarny wyklucza obecność publiczności i dziennikarzy.

Wprowadzone zasady bezpieczeństwa mają dotyczyć wielu elementów. W biurze zawodów, na Autodromie Słomczyn, obowiązywać ma zakrywanie ust i nosa. Namioty serwisowe mają być rozstawione w odstępach, co pięć metrów, a na jednego zawodnika może być dwóch mechaników. Wykluczone z udziału w treningu są osoby towarzyszące. Co ważne nie mają akredytacji foto i wideo. Czy tak będzie wyglądał sezon 2020? Są to bardzo poważne zmiany względem tego co znamy z ubiegłych lat, a przede wszystkim martwi brak publiczności, która ważna jest w całym motorsporcie. Jednak na dzień dzisiejszy wydaje się, że to jedyne możliwe rozwiązanie, aby sezon w ogóle się odbył.

Słomczyn

Aktualnie wiadomo o czterech rundach, które zaplanowane są na dwóch obiektach Autodrom Słomczyn i Motopark Toruń. Organizator Mistrzostw Polski Rallycross zrezygnował z zawodów na Słowacji, w Czechach i w Poznaniu. Miejmy nadzieję, że uda się przeprowadzić zawody w takiej formie jak zaplanowano z uwzględnieniem rygoru sanitarnego. Zawsze jest to lepsze rozwiązanie, niż całkowite odwołanie rywalizacji. Być może w trakcie trwania zmagań, organizator wprowadzi nowe wytyczne, które w połączeniu z luzowaniem obostrzeń, pozwolą na obecność mediów oraz kibiców. Jednak na dzień dzisiejszy nie można być tego pewnym i należy zaakceptować sytuację taką jaką jest.

Propozycja najnowszej wersji kalendarza:

14-16 sierpnia: I runda – Autodrom Słomczyn
11-13 września: II runda – Autodrom Słomczyn
25-27 września: III runda – Oponeo Motopark Toruń
16-18 października: IV runda – Oponeo Motopark Toruń

Foto: Dudekdv Photography

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *