Marcin Wicik wystartuje w Mistrzostwach Europy Rallycross 2021, rezygnując z udziału w rodzimej serii MPRC. Po wywalczeniu tytułu wicemistrzowskiego klasy SuperCars w sezonie 2020, przyszła pora na nowe wyzwania. Kierowca 600-konnego Focusa RX ogłosił swoje starty w Euro RX już 19 marca na łamach swojego kanału YouTube.

W filmie przedstawił własną ocenę aktualnej sytuacji organizacyjnej Mistrzostw Polski Rallycross. Wszystko wskazuje na to, że MPRC 2021 będzie ograniczone do rywalizacji na torze Autodrom Słomczyn, tak jak miało to miejsce w poprzednim sezonie. Kierowcy poszukujący nowych wyzwań, chcący startować na różnych torach, muszą próbować swoich sił w zawodach rangi Mistrzostw Europy.

Nie ma szans na rywalizację w Poznaniu w roku 2021. Nie będziemy się także ścigać w Toruniu, bo dwie osoby się nie dogadały. Mimo że tor ma homologację i może zostać oddany do użytku po kosztach. Jeżeli zawody w sezonie 2021, mają wyglądać, jak Puchar Toru Słomczyn to mnie tam nie będzie. Dobra wiadomość jest taka, że wybieram się na Mistrzostwa Europy.

powiedział Marcin Wicik

Serwisem Supercara Wicika zajmie się zespół Radosława Fortuny – Pro Racing, specjalizujący się w autach czteronapędowych. Nie będzie to debiut Marcina w Mistrzostwach Europy, bowiem w swojej wieloletniej karierze miał on przyjemność jeździć na kilkunastu torach w całej Europie.

Marcin Wicik w Mistrzostwach Europy Rallycross!

Rallycrossowe Mistrzostwa Europy równolegle do Mistrzostw Świata

Warto zaznaczyć, że rundy Mistrzostw Europy są organizowane równolegle do Mistrzostw Świata w tożsamych terminach i na tych samych torach. W sezonie 2021 rywalizację w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy zaplanowano na czterech europejskich torach. Wyjątkowa sytuacja epidemiologiczna oraz zmiany organizacyjne wymusiły na organizatorach ograniczenie ilości rund.

Starty w klasie RX1 (odpowiedniku dawnej klasy SuperCars) ogłosili również zawodnicy Oponeo Motorsport – Dariusz Topolewski i Marcin Gagacki. Co ciekawe, wszyscy trzej kierowcy pochodzą z Bydgoszczy. Sama organizacja zawodów uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej w Europie. Możliwe są obostrzenia w ruchu transgranicznym, jak i dalsze zmiany w kalendarzu.

Marcin Wicik w Mistrzostwach Europy Rallycross!

Promotor WRC przejął marketing w europejskim i światowym rallycrossie

Sezon 2021 przynosi za sobą masę zmian w rallycrossowych zawodach o randze międzynarodowej. Promocją cyklu Mistrzostw Świata oraz towarzyszącym jej zmaganiom europejskim zajął się promotor WRC, wprowadzając szereg zmian. Najważniejszą z nich – z perspektywy kierowców oraz kibiców – jest zmiana kalendarza.

Kalendarz Mistrzostw Europy Rallycross 2021:

  1. runda (2-4 lipiec) Höljes, Szwecja
  2. runda (3-5 wrzesień) Lohéac, Francja
  3. runda (18-19 wrzesień) Ryga, Łotwa
  4. runda (9-10 października) Spa-Francorchamps, Belgia

Foto. materiały zawodnika

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *