Pierre Gasly

Zwycięzca Grand Prix Włoch, Pierre Gasly dziś przedłużył swój kontrakt z AlphaTauri. Umowa Francuza będzie ważna do końca 2021 roku.

Pierre Gasly do tej pory zgromadził 63. punkty, o 49. więcej od swojego kolegi z zespołu, Daniła Kwiata. Do tego dorzucił zwycięstwo w Grand Prix Włoch. Francuz prezentuje dojrzałą, pewną i szybką jazdę regularnie pojawiając się w punktach, więc nikogo nie dziwi decyzja o przedłużeniu. Tym samym umierają plotki mówiące o zainteresowaniu ze strony Alpine.


Pierre Gasly

Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę pracować w AlphaTauri przez kolejny sezon! W tym roku idzie nam naprawdę dobrze i możemy myśleć o zaliczeniu najlepszego sezonu w historii zespołu. Mamy z ekipą naprawdę dobre relację i udało nam się wykorzystać każdą okazję jaka się zdarzyła, Grand Prix Włoch jest tego najlepszym przykładem. Wygranie mojego pierwszego w życiu wyścigu na Monzie było dla mnie naprawdę ważnym momentem, a świadomość, że to drugie zwycięstwo w historii stajni sprawiło, że smakowało jeszcze lepiej. Jestem z tego niezwykle dumny. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby dalej naciskać wraz z zespołem. Nie mogę się doczekać wyzwań jakie przyniesie przyszły roku i kontynuacji współpracy z AlphaTauri. Zarówno jako marką odzieży premium, jak i z zespołem F1.

Pierre Gasly

Wciąż nieznany jest partner Gasly’ego. Z pewnością będzie to kierowca z programu Red Bulla, więc wybór ogranicza się do Alexa Albona, Daniła Kwiata lub Yukiego Tsunody. Kogokolwiek wybierze stajnia z Faenzy z pewnością liczą na to, że będzie w stanie zapewnić chociaż część punktów zdobytych przez Pierre’a. Aktualnie AlphaTauri zajmuje siódmą pozycję w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 77. “oczek”, lecz są w stanie pobić swój rekord ustanowiony przed rokiem. W sezonie 2019 włoska ekipa zdobyła 85. punktów.


AlphaTauri AT01

Jestem zachwycony, że Pierre zostanie z nami na sezon 2021. Jest częścią programu Red Bulla od wielu lat i mam nadzieję, że zostanie w tym gronie przez kolejne sezony. Odkąd powrócił do zespołu w poprzednim roku, regularnie pokazuje swoje umiejętności zdobywając m.in. dwa podia. Jedno w Brazylii oraz zwycięstwo w domowym wyścigu we Włoszech. Pierre udowodnił, że jest niezwykle konkurencyjnym kierowcą z warsztatem i potrafi wyciągnąć maksimum z samochodu w każdy weekend. Jest niezwykle silny psychicznie i bardzo zmotywowany. Jeśli postawi sobie cel daje z siebie wszystko, by go osiągnąć. Nie mogę się doczekać przedłużenia tej współpracy i tego co możemy wspólnie osiągnąć w sezonie 2021.

Franz Tost

Foto. materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *