Philip Ellis

Philip Ellis zdeklasował rywali w kwalifikacjach do drugiego wyścigu. Drugi Liam Lawson stracił prawie cztery dziesiąte sekundy.

Philip Ellis kontynuuje swoją świetną passę na Lausitzringu. Szwajcar po wczorajszym zwycięstwie postanowił nie zwalniać tempa i zdeklasował swoich rywali w kwalifikacjach. Liam Lawson i Maximilian Goetz uzupełnili pierwszą trójkę, ale ich strata do Ellisa wyniosła cztery dziesiąte sekundy.

Przebieg kwalifikacji

Dzisiejsze kwalifikacje zaczęły się od problemów Lucasa Auera. Austriak po przejechaniu jednego okrążenia zjechał do boksu i zmienił opony, po czym ekipa wtoczyła go do garażu. Chwilę później na pobocze zjechała Sophia Floersch. Niemka miała ten sam problem, co wczoraj z ciśnieniem paliwa. Po kilkudziesięciu sekundach zawodniczka Audi Abt Sportline uruchomiła swój samochód i zjechała do boksu, jednak już później nie pojawiła się na torze. Na tor powróciła z kolei Esmee Hawkey. Brytyjka wczoraj podczas wyścigu uległa poważnemu wypadkowi. Na szczęście z zawodniczką wszystko było w porządku, a zespół odbudował rozbite Lamborghini. Przez pierwsze dziesięć minut jakiekolwiek czasy wykręciło tylko trzynastu zawodników. W pierwszej piątce mieliśmy aż cztery Mercedesy. Na prowizorycznym Pole Position znajdował się Daniel Juncadella. Zaraz za Hiszpanem utrzymywali się Maximilian Goetz i Nico Mueller.

Prawdziwa walka o Pole Position dopiero miała się zacząć. Na dziewięć minut przed końcem kwalifikacji jako pierwsi z boksów wyjechali Maximilian Buhk i Nico Mueller. Reszta stawki postanowiła wyjechać minutę późnej. Pierwsze okrążenia to standardowo jak na DTM odpowiednie dogrzanie opon. Kilka minut minęło i zawodnicy zaczęli kręcić szybkie kółka. Na dwie minuty przed końcem na prowizorycznym Pole Position znalazł się Philip Ellis, który pojechał atomowe okrążenie. Drugi Timo Glock tracił niecałe pół sekundy, natomiast strata Auera wynosiła jeszcze kilka setnych sekundy więcej. Pół minuty później na drugie miejsca wskoczył Goetz, jego czas był szybszy od czasu Glocka o niecałe siedem setnych. W ostatnich sekundach kwalifikacji Liam Lawson wskoczył przed Maximiliana Goetza, poprawiając jego czas o zaledwie siedem tysięcznych. Czwarty czas uzyskał aktualny lider klasyfikacji generalnej, Kelvin van der Linde. Pierwszą piątkę czasówki uzupełnił najlepszy zawodnik BMW, Timo Glock. Wczorajszy zdobywca Pole Position, Sheldon van der Linde zakończył kwalifikacje z siódmym czasem.

Philip Ellis nie dał się zbliżyć Lawsonowi

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *