Redaktor | Fotograf

Miejski dostawczak Mercedesa zostanie zaprezentowany już 25 sierpnia tego roku. Citan otrzyma rozległą gamę silnikową, będzie dostępna także wersja elektryczna. Stylizacja powinna nawiązywać do obecnej gamy producenta.

Mogłoby się wydawać, że Mercedes nieco zaniedbał swojego miejskiego dostawczaka. W końcu Citan już od jakiegoś czasu nie przeszedł żadnego odświeżenia, a na rynku znajduje się już długo. Jednak niemiecki producent w końcu zdradził nam jakieś informacje na temat następnej generacji modelu. Zaprezentowano także teaser designu nowego Citana. Upodobni się on do pozostałych modeli Mercedesa, jednak zachowa swoją praktyczną naturę.

Mercedes-Benz Citan

Na zdjęciu w oczy rzucają się przede wszystkim lampy. Zapewne już w standardzie będą wykonane w technologii LED, jednak na uwagę zasługuje także ich agresywniejszy kształt, podobny do pozostałych modeli Mercedesa. Citan otrzyma też grill charakterystyczny dla innych samochodów użytkowych marki. Pomimo kompaktowych rozmiarów, producent zapewnia, że w środku znajdzie się mnóstwo miejsca, a praktyczność zapewnią rozsuwane boczne drzwi. Dzięki niskiemu progowi załadunku, nie będzie problemu z rozładunkiem ani załadunkiem towaru. Citan będzie oferowany zarówno jako praktyczniejszy furgon, jak i bardziej luksusowy, przeszklony tourer dla rodziny. Również wnętrze powinno być upodobnione do innych modeli Mercedesa. Najwięcej Citan zaczerpnie zapewne z większego Sprintera, który ma nowoczesne multimedia, a jego kokpit przypomina pozostałe modele marki.

Pod względem jednostek napędowych także możemy oczekiwać różnorodności. W gamie mają się znaleźć zarówno silniki spalinowe, w tym zapewne diesle, jak i odmiana elektryczna. Obie wersje powinny zadebiutować w tym samym momencie. Należy jednak oczekiwać, że elektryk będzie droższy niż wersje spalinowe. Jednak w miejskim dostawczaku może on mieć sens, zwłaszcza jeśli bateria pozwoli na duży zasięg. Tego typu auta dostawcze będą teraz coraz popularniejsze, zwłaszcza jeśli miasta ograniczą dostęp do centrum samochodom spalinowym. Wobec tego klient będzie miał wybór i zagwozdkę, czego bardziej potrzebuje. Na drogach nowy Citan powinien pojawić się na początku przyszłego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Zdjęcia szpiegowskie: Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *