Redaktor | Fotograf

Nowa generacja dostawczaka Mercedesa po raz kolejny powstała we współpracy z Renault. W związku z tym wiele elementów jest podobnych jak w Kangoo. Niemcy zadbali jednak, aby design modelu Citan mocno się wyróżniał i nawiązywał stylistycznie do ich nowych modeli.

Choć Citan nie jest najpopularniejszym modelem Mercedesa, nadal jest to bardzo ważny element gamy producenta. Miejski dostawczak jest najmniejszym samochodem użytkowym marki, tworzonym wspólnie z Renault. W związku z tym dzieli dużo elementów z Kangoo. Mercedes zadbał jednak, aby ich model wyróżniał się na tle francuskiego bliźniaka. Po serii zapowiedzi, właśnie zaprezentowano nową generację Citana, odświeżając stylistykę i dodając nieco nowych elementów. W ofercie znajdą się dwie odmiany nadwozia. Jedna z nich będzie typowo dostawcza, a druga będzie w odmianie Tourer.

Mercedes Citan nowej generacji oficjalnie zaprezentowany - spore zmiany

Z zewnątrz na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z nowym dostawczakiem Mercedesa. Światła otrzymały podobny kształt jak w Sprinterze czy mniejszych modelach producenta. Zarówno z przodu jak i z tyłu, mogą być teraz wykonane w technologii LED. Oczywiście będą one dostępne w opcji. Grill także jest podobny na przykład do tego stosowanego w Klasie-A.

Mercedes Citan nowej generacji oficjalnie zaprezentowany - spore zmiany

We wnętrzu także zaszły duże zmiany. Kierownica została znacznie unowocześniona, a zegary mają duży wyświetlacz pomiędzy nimi. W opcji znajdzie się także duży wyświetlacz centralny. Domówić będzie można także klimatyzację automatyczną czy wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Mercedes podkreśla, że znacznie poprawiono wyciszenie wnętrza i tłumienie foteli, w celu zwiększenia komfortu jazdy.

Mercedes Citan nowej generacji oficjalnie zaprezentowany - spore zmiany

Jednostki napędzające nowego Citana pochodzą z Renault. Są to znane i lubiane diesle 1.5 dCi. W przypadku wariantu dostawczego, dostępne są 3 warianty mocy. Najsłabszy rozwinie 75 koni, następnie w gamie znajdzie się mocniejszy o mocy 95 koni, a na szczycie odmiana 115 konna. W odmianie Tourer otrzymamy do wyboru także benzyny o mocy 1,3 litra o mocy 102 lub 130 koni. Do sprzedaży nowy Citan trafi już za miesiąc. Konkurencją będzie m.in. Volkswagen Caddy.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *