Redaktor | Fotograf

Choć kontrowersyjna, seria 4 stała się bardzo popularna wśród tunerów. Jednym z nich jest AC Schnitzer, który właśnie zaprezentował swoją propozycję pakietu dla wersji Cabrio. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się naprawdę dobrze i dodaje sporo sportowego charakteru.

Każdy chyba zdążył się już przyzwyczaić do designu nowej serii 4. Choć nadal nie każdemu odpowiada jej masywny, wyzywający przód, sporo tunerów stara się, aby dodać jeszcze więcej sportowego charakteru. Jednym z nich jest AC Schnitzer, który właśnie zaprezentował swoją propozycję pakietu sportowego dla wersji Cabrio. Bez wątpienia tuner wie co robi, ponieważ ma już duże doświadczenie w modyfikacji BMW. Ostatnio zaprezentował swoją propozycję tuningu serii 1. Skupiono się jednak nie tylko na samej stylistyce. AC Schnitzer oferuje także podniesienie mocy i kilka zmian technicznych.

AC Schnitzer prezentuje pakiet dla serii 4 Cabrio - jest agresywnie

Z zewnątrz dodano przede wszystkim autorski bodykit. Z przodu pojawiły się dokładki pod zderzakiem, co w połączeniu z czarnym grillem prezentuje się bardzo agresywnie. Ponadto pojawiły się nowe felgi AC Schnitzera o rozmiarze 20 cali. Z tyłu pierwszym co rzuca się w oczy są aż 4 końcówki wydechu. Zmieniono nieco również kształt zderzaka oraz dyfuzora. Dodano również nowe progi boczne. Auto obniżono o 25 milimetrów dzięki zastosowaniu sprężyn obniżających. Dzięki temu powinno się także nieco poprawić prowadzenie auta. Cały pakiet oddaje ducha M4 i wygląda bardzo sportowo. We wnętrzu nie zaszły większe zmiany, poza dodaniem kilku elementów z aluminium.

AC Schnitzer prezentuje pakiet dla serii 4 Cabrio - jest agresywnie

Technicznie, AC Schnitzer zaoferował swoje pakiety dotyczące podniesienia mocy. Można je zamówić do każdej odmiany silnikowej serii 4, od 420i po M440i. Najsłabszy AC Schnitzer rozwinie więc 224 konie, a najmocniejszy aż 420 koni. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie i pasuje do całości pakietu stylistycznego. W końcu za zwiększoną agresywnością pójdą też osiągi. Z pewnością jednak nie będzie tanio, ale do tego AC Schnitzer zdążył nas już przyzwyczaić na przestrzeni lat. Jednak tutaj na plus na pewno jest jakość tworzonych produktów, bo wielu producentów ma spore problemy z jakością oraz obsługą klienta.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *