Redaktor | Fotograf

Minęło już sporo czasu od premiery nowego BMW serii 1, ale to nie oznacza, że tunerzy o nim zapomnieli – wręcz przeciwnie i przypomina o tym AC Schnitzer

Choć nowa jedynka może nie wywoływać już tyle emocji, co poprzednia generacja, jest ona obiektem zainteresowania tunerów. AC Schnitzer pokazał właśnie kolejny pakiet dla BMW serii 1. Pierwszy, zaprezentowany w lutym, oferował nieco obniżone zawieszenie i kilka smaczków stylistycznych. Tym razem w ofercie znajdzie się nieco więcej części dostępnych dla różnych wersji silnikowych.

Dla każdej wersji można wybrać sprężyny obniżające oraz usztywniające auto. Dostępne są również felgi, 19- calowe AC1, które trzeba przyznać, że idealnie pasują do serii 1. Są one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: Antracytowym oraz dwukolorowym srebrno-czarnym. Innymi możliwościami tuningu wizualnego są: tylny spoiler, przedni splitter i emblematy AC Schnitzer. Można także domówić czarne końcówki wydechu. W środku tuning jest nieco bardziej ograniczony, dostępne są inne łopatki do zmiany biegów i cupholder z logiem tunera.

BMW serii 1

Dla wersji M135i, a więc najmocniejszej w ofercie, która osiąga moc 306 koni, AC Schnitzer przygotował również coś ekstra. Jest to sportowy układ wydechowy, który zdecydowanie dodaje charakteru i poprawia dźwięk auta. Dla jednych będzie to szczegół, dla innych coś bardzo ważnego, ale dobrego brzmienia samochodu o mocy ponad 300 koni mechanicznych nie można odmówić, więc gdy jest taka możliwość to trzeba je poprawić.

BMW serii 1

Bez wątpienia, nowy pakiet zdecydowanie poprawia wygląd serii 1. Dodaje również agresywności i sportowego zacięcia, przez co można na chwilę zapomnieć o braku tylnego napędu. Pozostaje czekać na dalsze propozycje niemieckiego tunera, prawdopodobnie w przyszłości pojawi się również pakiet podwyższający moc M135i, bo tej nigdy za dużo. Może uda się przekroczyć poziom 400 KM i tym samym zbliżyć do Audi RS3? Kto wie, musimy uzbroić się w cierpliwość.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *