Redaktor | Fotograf

Francuskie auta słyną ze swojej stylistyki. Niestety, w ostatnich latach mało który producent decyduje się pokazać ciekawszy projekt, który trafia do produkcji. Jednym z kandydatów mógłby być Peugeot, który ma w swojej gamie model 508. W przypadku poprzednich modeli tej klasy Francuzi oferowali także odmianę coupe. W obecnej generacji będzie o to ciężko, jednak X-Tomi Design przygotował render takiej wersji.

Wersje coupe modeli klasy średniej i wyższej były swego czasu niezwykle popularne. Na rynku dostępny był między innymi Renault Laguna Coupe czy Peugeot 407 Coupe. W obecnych czasach ciężko o tego typu eksperymenty jednak nadal to właśnie francuskie modele prawdopodobnie najlepiej by się sprawdziły w tym segmencie. Sprzyja temu, chociażby stylistyka Peugeota 508, która jest sportowa, ale zarazem elegancka. To właśnie na bazie tego modelu, X-Tomi Design przygotował odmianę coupe, która jednak nigdy nie trafi do produkcji.

Peugeot 508 Coupe - czy taki model znalazłby niszę na rynku?

Z zewnątrz model przyciąga uwagę dzięki niższej linii dachu i oczywiście braku jednej pary drzwi. Sprawia to, że Peugeot 508 znacznie bardziej pasuje do młodszej grupy odbiorców. Proporcje przypominają te, które występują w BMW Serii 4 Coupe. Prawdopodobnie francuska propozycja konkurowałaby przede wszystkim z niemiecką konkurencją. W związku z tym w gamie powinny znaleźć się równie mocne silniki. Peugeot 508 występuje w odmianie PSE, która rozwija aż 360 koni mechanicznych. Nie jest to poziom pełnoprawnych modeli M czy AMG, jednak z pewnością taka wersja znalazłaby sporą rzeszę klientów.

Peugeot 508 Coupe - czy taki model znalazłby niszę na rynku?

Niestety, w obecnych czasach ciężko sobie wyobrazić, aby taki model trafił do seryjnej produkcji. Francuzi skupiają się na oferowaniu przede wszystkim crossoverów i SUV-ów, które są obecnie niezwykle popularne wśród klientów. Auta typu coupe występują teraz praktycznie jedynie w segmencie premium, a żaden zwykły producent nie wprowadza ich do produkcji. Render udowadnia jednak, że tego typu model oparty na Peugeocie 508 mógłby się podobać. Z pewnością znalazłby swoją niszę na rynku.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *