Redaktor | Fotograf

Hyundai zaprezentował nową generację modelu Kona już jakiś czas temu. Jednak do tej pory niewiele było wiadomo o specyfikacji technicznej. Początkowo, producent zdradził przede wszystkim dane dotyczące odmian spalinowych i hybrydowych. Teraz przyszła pora na wersję Electric, która będzie dostępna w kilku wersjach różniących się pojemnością baterii i mocą.

Nowe modele Hyundaia mogą się podobać. Są one nowoczesne, dobrze się prezentują, a także są zaawansowane technicznie. Jednym z aut, które ostatnio trafiły na rynek, jest nowa generacja modelu Kona. Początkowo Hyundai zdradził jedynie design modelu, a dopiero niedawno poznaliśmy specyfikację techniczną odmian spalinowych i hybrydowych. Koreański producent zapowiedział jednak, że wkrótce na rynek trafi również wersja elektryczna. Hyundai zdradził właśnie dokładną specyfikację techniczną nowego modelu Kona Electric.

Hyundai Kona Electric - producent zdradził dane techniczne

Na rynek trafią dwie odmiany wersji elektrycznej. Będą się różniły przede wszystkim pojemnością baterii i mocą. Słabszy wariant otrzyma baterię o pojemności 48 kWh. Jego moc maksymalna to 154 konie mechaniczne. Zasięg według normy WLTP ma wynieść aż 342 kilometry. Odmiana Long Range z większą baterią o pojemności 65 kWh rozwinie moc 218 koni mechanicznych. Jej zasięg ma wynieść aż 490 kilometrów. W obu przypadkach moc trafi na przednie koła, a maksymalny moment obrotowy wyniesie 255 niutonometrów. Niestety, producent nie zdradził dokładnej wartości maksymalnej mocy ładowania, jednak wariant z większą baterią ma się naładować od 10% do 80% w czasie 41 minut.

Hyundai Kona Electric - producent zdradził dane techniczne

Hyundai Kona Electric ma także otrzymać funkcję i-Pedal, co jest rozwiązaniem występujących w innych autach elektrycznych. Przede wszystkim pozwoli to na jazdę, korzystając wyłącznie z pedału gazu. Podobnie jak inne modele elektryczne Hyundaia, również Kona Electric będzie mogła ładować inne samochody elektryczne w razie potrzeby. Auto ma pozwolić także na bycie generatorem dla innych urządzeń elektrycznych. Wyposażenie ma objąć między innymi nowoczesne systemy bezpieczeństwa, w tym system kamer obserwujących otoczenie, czy dwa ogromne ekrany multimedialne i aktualizacje wydawane na bieżąco.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *