Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nowy Peugeot 508 PSE to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier francuskiego producenta w tym roku i właśnie zawitała w Polsce

Wersje sedan i SW modelu Peugeot 508 to pierwsi przedstawiciele linii Peugeot Sport Engineered obejmującej samochody o wyczynowych osiągach. Peugeot łączy sport z technologią i proponuje nową koncepcję najwyższych osiągów: Neo Performance. Debiutująca linia otrzymała nową identyfikację wizualną wykorzystującą motyw ukośnie ułożonego potrójnego śladu pazurów w neonowym kolorze Kryptonite, symbolizującym nową tożsamość Peugeot Sport. Motyw ten, obecny w sygnaturze świetlnej samochodów produkcyjnych Peugeot, nawiązuje również do dziedzictwa marki i jest bezpośrednio zainspirowany tylnymi światłami historycznego modelu Peugeot 504 Coupé. Jak zatem prezentuje się nowy Peugeot 508 PSE?

Peugeot 508 PSE

508 Peugeot Sport Engineered to prawdziwa wizytówka PEUGEOT SPORT, pokaz możliwości technicznych oraz kwintesencja know-how i profesjonalizmu zatrudnionych w firmie inżynierów, którzy już nie raz udowodnili swoją wartość:
– tworząc modele z powodzeniem rywalizujące w międzynarodowych zawodach takich jak rajdy WRC (Rajdowe Mistrzostwa Świata), Dakar, Pikes Peak czy seria wyścigowa WEC (Długodystansowe Mistrzostwa Świata),
– opracowując modele koncepcyjne 208 FE w 2013 r. (przyspieszenie od 0-100 km/h 8,2 s) oraz 308 R HYbrid w 2015 r. (moc maksymalna 500 KM, maksymalny moment obrotowy 720 Nm, przyspieszenie od 0-100 km/h 4,0 s).

Peugeot 508 PSE

Równocześnie z debiutem nowej gamy pojazdów marka PEUGEOT ogłosiła swój powrót do serii Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC), zapowiadając udział w najwyższej kategorii LMH (hipersamochody) od 2022 roku. Oficjalne ceny samochodów w Polsce kształtują się następująco:

  • Peugeot 508 PSE Liftback  –  od 302 000 zł
  • Peugeot 508 PSE SW  –  od 306 500 zł

Co ciekawe, możliwości personalizacji samochodu kończą się na 3 kolorach do wyboru, dopłacie do podgrzewanej szyby, szklanego dachu panoramicznego oraz stacji ładowania. Tak naprawdę ze wszystkimi opcjami można zamknąć się w 15 tysiącach złotych, bowiem auto w podstawie jest już maksymalnie doposażone. Zatem czy jest to dobra oferta dla potencjalnych klientów?

Peugeot 508 PSE

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *