AF Corse

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Potwierdziły się plotki, które krążyły już dłuższy czas. Red Bull związuje się z AF Corse, aby wystawić Ferrari dla swoich kierowców w DTM.

Zaangażowanie się austriackiej marki energetyków w ściganie w DTM bez wątpienia stało się punktem zwrotnym okresu między sezonami serii. Wraz z tym wiązało się bowiem zaangażowanie wyrzuconego z zespołu Red Bull Racing Alexa Albona. Taj, pozostający jednak w ich akademii młodych kierowców, został oddelegowany przez Helmuta Marko do DTM. Na potwierdzenie zespołu, w którego barwach mieliby się ścigać kierowcy Red Bulla, musieliśmy jednak chwilę poczekać. Ostatecznie dzisiaj padła informacja, która potwierdziła pojawiające się plotki. W taki oto sposób Liam Lawson, Alex Albon oraz Nick Cassidy zasiądą za kierownicami Ferrari od AF Corse.

AF Corse

Oba modele 488 GT3 zostaną pomalowane w dobrze znane fanom F1 barwy. Alex Albon oraz zastępujący Taja w weekendy F1 Nick Cassidy reprezentować będą barwy marki odzieżowej Alpha Tauri. Malowanie żywcem wzięto z bolidów wystawianych w F1 przez siostrzaną ekipę Red Bulla wprost z Faenzy. Podobnie też jak w przypadku samochodów Scuderii AlphaTauri, naprawdę ciężko się przyczepić do tego malowania.

DTM to wspaniała seria z wysoce utalentowanymi kierowcami w stawce oraz ekscytującymi wyścigami. Jechałem [samochodami] z dachem tylko raz i to w 2015 roku, kiedy byłem nominowany do nagrody Autosport BRDC Young Driver, a one naprawdę różnią się od bolidów jednoosobowych. Jest dużo mniejszy docisk, a opony są bardzo różne, więc wymaga to innego stylu jazdy. Przyzwyczajenie się do tego zajmie trochę czasu, ale nie mogę się doczekać nowego wyzwania wyścigowego, kiedy będę dostępny poza moimi obecnymi zobowiązaniami w F1.

Alex Albon
AF Corse

Bardziej tradycyjne malowanie dostanie natomiast junior programu Red Bulla, Liam Lawson. Oba te pojazdy oraz prowadzący je kierowcy są dla serii kluczowe w kontekście utrzymania wysokiej klasy ścigania, pomimo zmian regulaminowych.

Zarówno Red Bull, jak i Ferrari to czołowi światowi gracze, którzy reprezentują absolutny sukces w świecie sportów motorowych, ale i nie tylko. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy połączyć te dwie czołowe marki w unikalnym projekcie w DTM, gdzie połączą siły w dążeniu do zdobycia prestiżowych tytułów. Bezprecedensowa współpraca trzech wysokiej klasy kierowców jest szczególnie obiecująca. Kierowca Formuły 1 i zdobywca podium Alex Albon, zawodowiec GT i wielokrotny zwycięzca wyścigów Nick Cassidy oraz młody talent Liam Lawson w jednym zespole. Jest to idealne połączenie, które pozwoli utrzymać wysoki poziom emocji w nadchodzącym sezonie DTM.

Gerhard Berger

Tegoroczny sezon DTM rozpocznie weekend na torze Monza w dniach 18 – 20 czerwca. Poprzedzony zostanie jednak dwoma testami przedsezonowymi na dwóch różnych obiektach – Hockenheimring oraz Lausitzring.

AF Corse

Foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *