Kilka dni temu pokazywaliśmy wam obrazy graficzne debiutującego, w połowie marca, najnowszego wcielenia Peugeota 308. Dziś do sieci wyciekły zdjęcia całkowicie odsłoniętego samochodu.

Peugeot prawdopodobnie nie będzie zadowolony z takiego zbiegu zdarzeń. Szpiedzy uchwycili dziś częściowo odkryty model 308, którego oficjalna premiera odbędzie się 18 marca. To, co widzimy na tych zdjęciach jest już prawdopodobnie wersją produkcyjną nowego rywala Volkswagena Golfa. Wszystkie poprzednie zdjęcia szpiegowskie pokazywały nam auto pokryte kamuflażem. Dziś możemy zobaczyć nieco więcej. Przód auta, trzeba przyznać, że wygląda oszałamiająco. Musimy wziąć pod uwagę, że jest to prawdopodobnie jedna z najwyższych wersji wyposażenia. Przedni pas został całkowicie przeprojektowany porównując z poprzednim modelem. Mogliśmy się tego spodziewać. Auto czerpie designem z takich modeli jak 508 czy 208, dzięki temu podąża za najnowszymi trendami francuskiej marki.

Peugeot 308
Foto. Motor1

W samym środku dużej atrapy chłodnicy znaleźć możemy nowe logo firmy. Jest to pierwszy model Peugeota, który z niego korzysta. Nad grillem znalazło się miejsce na oznaczenie modelu. Rzadko spotykany na rynku zabieg. Małe chromowane nakładki pomiędzy kratką, a światłami mogą ukrywać pod sobą dysze na spryskiwacze. Dolna część zderzaka ma bardzo wyrzeźbioną konstrukcję. Brakuje tam zapewne jakiejś dokładki do połączenia płetw. Znaczek z przodu pełni prawdopodobnie funkcję ochronną dla radarów systemów bezpieczeństwa. Same światła produkowane będą w technologii Full LED.

Peugeot 308
Foto. Motor1

Patrząc na bok pojazdu zauważyć możemy logo marki na przednim błotniku. Boczne progi nawiązują do wcześniej wspomnianego kształtu zderzaka. Czarne, aluminiowe felgi oraz przetłoczenia nadają autu jeszcze więcej charakteru. Niestety zdjęcia tylnej części pojazdu nie dają nam obrazu jak auto wyglądało będzie w wersji produkcyjnej. Potężny dyfuzor, z dwiema “końcówkami” wydechu sugerują, że może być to, wcześniej wspomniana, usportowiona wersja (GT Line). Oficjalna premiera 308 odbędzie się 18 marca. W tym dniu poznamy prawdopodobnie jedynie odmianę hatchback. Najnowsze informacje potwierdzały dostępność hybrydowej odmiany, co jest dużym plusem. Zawiedzeni będą fani silników wysokoprężnych bo szanse, że francuski producent użyje ich przy produkcji 308 są bardzo małe.

Foto. zdjęcia są własnością serwisu Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *