Haupt Racing Team to zespół założony przez Huberta Haupta, byłego kierowcę DTM. Zespół ten wystawi dwa Mercedesy AMG GT3 Evo.

Haupt Racing Team nie podało jeszcze składu kierowców. Warto podkreślić, że zespół Huberta Haupta był zainteresowany dołączeniem do stawki DTM już wcześniej. Teraz jak widać zespół dopiął swego, pytanie czy ich drogą podąży HTP Winward Motorsport, które także planuje wystartować w DTM z samochodami Mercedes AMG GT3 Evo. Mielibyśmy wtedy aż 5 aut Mercedesa – dwa HRT, dwa HTP Winward Motorsport i jedno od GruppeM.

Naprawdę nie mogę się doczekać startu w DTM. Ta seria jest ściśle związana z moją osobistą karierą jako kierowcy wyścigowego. Natomiast teraz także jako właściciela zespołu. Zaczęliśmy tworzyć HRT dopiero w połowie 2020 roku i już odnieśliśmy kilka znaczących sukcesów na scenie GT3 jako zespół Mercedes-AMG Performance. Wejście do DTM jest teraz kolejnym i jakże logicznym krokiem dla nas. Wiemy, że będzie to ogromne wyzwanie, ale właśnie to kochamy. Każdy z nas w HRT jest pasjonatem sportów motorowych i podejmie nasze zwykłe profesjonalne podejście do tego wyzwania.

Hubert Haupt
Haupt Racing Team

Zespół byłego kierowcy DTM jest i nadal będzie blisko związany z Mercedesem, tak więc niemiecki zespół może liczyć na pełne wsparcie producenta ze Stuttgartu.

Hubert Haupt ścigał się w Deutsche Tourenwagen Masters w latach 1991, 1992 i 2001. Pierwsze dwa sezony spędził za kierownicą Audi V8 Quattro DTM Evo w barwach SMS Schmidt Motorsport. Natomiast w sezonie 2001 kierowca z Monachium zasiadł za sterami Opla Astry V8 Coupe w ekipie Opel Euroteam. Dorobek Haupta to jedno miejsce na podium w swoim pierwszym sezonie na torze AVUS. W latach 1993 i 1994 jeździł w takich seriach wyścigowych jak Indy Lights, Porsche Supercup i Porsche Carrera Cup. W roku 1999 Niemiec wystartował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, jednak on i jego koledzy z zespołu musieli się wycofać z powodu awarii silnika.

Foto. materiały prasowe zespołu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *