Pecco Bagnaia wygrał ostatni wyścig w sezonie 2021. Drugi na mecie zameldował się Jorge Martin, a trzeci był Jack Miller.

Wszystkie oczy nie były skupione na mistrzu świata Fabio Quartararo, bądź Jorge Martinie, który wygrał wczorajsze kwalifikacje, tylko na Valentino Rossim, dla którego to był ostatni wyścig. Włoch po przerwie wakacyjnej ogłosił zakończenie kariery. Trzeba było jednak zwrócić uwagę również na wyścig, a w nim atomowo wystartował Jorge Martin – to on prowadził w pierwszym zakręcie. Zaspali zawodnicy fabrycznego Ducati. Słaby strat Brada Bindera, który spadł na ósmą lokatę. Na drugim okrążeniu Mir był bardzo szybki i wyprzedził Jacka Millera. Dwa okrążenia później mistrz świata z poprzedniego roku stracił kolejną pozycję – wyprzedził go Pecco Bagnaia. Pięknym manewrem wyprzedzania popisał się Fabio Quartararo na Jacku Millerze i Francuz był już na piątej pozycji.

Nakagami wywrócił się w szóstym łuku toru w Walencji i zakończył swój wyścig. Valentino Rossi wypadł z pierwszej dziesiątki na rzecz Enei Bastianiniego. “Bestia” wyprzedził “Doktora” na hamowaniu do pierwszego zakrętu na dziewiątym okrążeniu. Alex Rins na jedenastym okrążeniu podsumował swój sezon w swój sposób. Hiszpan poczuł się jak na ślizgawce i przeszorował na swoich pośladkach w szóstym zakręcie, kończąc rywalizację.

Alex Rins Suzuki Bagnaia

Pecco Bagnaia w końcu uporał się z Jorge Martinem i był na pierwszym miejscu w tym wyścigu. Okrążenie później wicemistrz z tego sezonu pobił rekord toru im. Ricardo Tormo. Na okrążeniu dziewiętnastym Jack Miller poradził sobie z Joanem Mirem i uzupełnił podium stworzone z motocykli Ducati. Końcowe okrążenia były troszeczkę nudne, lecz zawodnicy Ducati cały czas byli blisko siebie. Valentino Rossi cały czas jechał na pozycji dziesiątej w swoim 432 wyścigu.

Valentino Rossi Petronas Yamaha

Na ostatnim okrążeniu Jack Miller cały czas był za tylnym kołem Jorge Martina, lecz na atak było za daleko. Pecco Bagnaia zaś bez przeszkód wygrał GP Walencji. Drugi na metę wparował Jorge Martin, a trzeci był Jack Miller. Jest to pierwsze podium stworzone z samych motocykli Ducati w historii. Jednak to nie było istotne, ponieważ Valentino Rossi ukończył swój ostatni wyścig w karierze motocyklowej i wszyscy pożegnali go jak króla. To nie jest jeszcze koniec jego kariery sportowej, ponieważ zapowiedział, że przeniesie się na dwuślady. Dziękujemy Vale za wspaniałą karierę!

foto. materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *