Valentino Rossi otwiera nowy rozdział w swoim życiu. Legenda MotoGP wystartuje w GT World Challenge Europe.

Valentino Rossi po ostatnim wyścigu w sezonie 2021 zakończył swoją karierę w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Włoch jednak nie zamierzał wrócić do domu i usiąść na bujanym fotelu, tylko spróbować czegoś innego. Dziewięciokrotny Mistrz Świata już nieraz zasiadał za kierownicą aut GT. Warto nawet dodać, że Rossi dawniej kilkukrotnie testował bolidy Formuły 1. Konkretniej samochody Ferrari.

Włoch postanowił dołączyć do zespołu WRT w GT World Challenge Europe. Dziewięciokrotny Mistrz Świata będzie ścigać się samochodem Audi R8 LMS oczywiście z numerem 46.

Cieszę się, że mogę dołączyć do Team WRT na pełny sezon Fanatec GT World Challenge Europe. Wszyscy wiedzą, że zawsze byłem wielkim fanem wyścigów samochodowych i że zawsze byłem zainteresowany ściganiem się na czterech kołach. Kiedy moja kariera w MotoGP dobiegła końca, jestem całkowicie dostępny, aby poświęcić się programowi wyścigów samochodowych na wysokim poziomie i z odpowiednim profesjonalnym podejściem. Team WRT to idealne dopasowanie, którego szukałem i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć z nimi tę nową przygodę w Fanatec GT World Challenge Europe powered by AWS.

Valentino Rossi
Valentino Rossi

Team WRT to jeden z najlepszych zespołów. nieważne o jakiej kategorii wyścigowej mowa. Team WRT w sezonie 2019 i 2020 występował w DTM. W 2019 swój debiut w DTM zaliczył kolega po fachu Valentino Rossiego, Andrea Dovizioso. Natomiast w drugim sezonie debiutujący wtedy w DTM Ferdinand Habsburg zdobył Pole Position i zdobył trzecie miejsce na torze Zolder. W Blancpain Endurance Series aż pięciokrotnie zdobyli mistrzostwo wśród zespołów. Natomiast w Blancpain GT Series/GT World Challenge Europe zdobyli tytuł czterokrotnie. W sezonie 2021 Team WRT wystartował w kategorii LMP2 w World Endurance Championship i European Le Mans Series. W obu seriach ich załogi zdobyły mistrzostwo. Podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans belgijski zespół mógł zdobyć dublet w klasie LMP2. Niestety na ostatnim okrążeniu samochód załogi nr.41 z Robertem Kubicą, Luisem Deletrazem i Yifeiem Ye uległ awarii. Z tego powodu Team WRT mógł się tylko zadowolić zwycięstwem załogi nr.31.

Jestem pewien, że wielu fanów będzie tak samo zadowolonych jak my, że Rossi rozpoczyna karierę na czterech kołkach i że robi to w GT, z zespołem WRT i Audi. Wszyscy wiemy, jak wielkim mistrzem motocykli i postacią sportową jest Vale, ale przede wszystkim jest prawdziwym kierowcą, bardzo profesjonalnym i konkurencyjnym sportowcem, pragnącym odnieść jak największy sukces w nowym wyzwaniu, które postanowił podjąć. Właśnie dlatego bardzo chcieliśmy z nim pracować. Test, który przeprowadziliśmy w Walencji, był niezwykle pozytywny dla obu stron, pod względem informacji zwrotnych technicznych i podejścia do pracy. Serdecznie witamy Vale w rodzinie WRT. Jestem pewien, że dla obu stron będzie to niezwykłe doświadczenie.

Vincent Vosse szef zespołu WRT

Foto: materiały prasowe zespołu

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *