Mitsubishi Vision Ralliart Concept

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Doczekaliśmy się prezentacji Mitsubishi Vision Ralliart Concept, a Eclipse Cross oraz Outlander otrzymały pakiety Ralliart Style.

Można by powiedzieć, że doczekaliśmy się ery odrodzenia ekscytujących japońskich samochodów. Toyota co chwilę karmi nas nowymi samochodami linii Gazoo Racing, takimi jak GR Supra, GR Yaris czy GR86. Nissan zapowiedział nową generację modelu Z, która, choć nie trafi do Europy, zapowiada się naprawdę zacnie. Subaru kontynuuje swoje rajdowe dziedzictwo, prezentując nową generację modelu WRX. Mazda ostatnimi czasy co chwilę patentuje rozwiązania zwiastujące powrót silnika Wankla. A jak na tle konkurencji wypada Mitsubishi? Niedawno zapowiedzieli wskrzeszenie Ralliart, a niedawno zapowiedzieli koncept nowego samochodu swojej wskrzeszonej wyczynowej dywizji. Wreszcie doczekaliśmy się prezentacji Mitsubishi Vision Ralliart Concept, która okazała się tym, czego można się było spodziewać.

Mitsubishi Vision Ralliart Concept

Bez wątpienia znalazła się grupka optymistów, która liczyła, że wskrzeszenie marki Ralliart pociągnie ze sobą powrót Mitsubishi, które pokochaliśmy przed laty. Każdy z nostalgią wspomina rajdową legendę Lancera Evolutuion, czy przystępne cenowo coupe w postaci Eclipse, spopularyzowane przez gry czy filmy. Czy tego chcemy, czy nie, raczej nie mamy co liczyć na powrót wspomnianych wcześniej samochodów. Japoński producent pozostanie przy dotychczasowym obrazie gamy modelowej, dodając jednak przy tym jednak odrobinę usportowionego charakteru. Vision Ralliart Concept jest przykładem tego, co możemy się spodziewać w topowej odmianie. Na ten moment brakuje jednak wspomnienia o parametrach technicznych (pomijając sześciotłoczkowe hamulce) oraz o planach na produkcję.

Mitsubishi Vision Ralliart Concept ucieleśnia wizję Mitsubishi Motors dotyczącą nowej ery Ralliart. Łączy w sobie inżynierię i pasję firmy do wyzwań Monozukuri (rzemiosła). Stylizacja zyskuje ekskluzywny wygląd z imponującą prezencją na drodze, a komfortowa jazda ze spokojem w różnych warunkach pogodowych i drogowych – charakterystyczna dla pojazdów Mitsubishi – jest jeszcze bardziej dopracowana.

Komunikat prasowy Mitsubishi Motors

Pomijając prezentację omawianego konceptu, Mitsubishi pokazało również dwa obecne już w gamie modele, a mianowicie Outlander oraz Eclipse Cross. Wzbogacono je o pakiet Ralliart Style, który skupia się jedynie na usportowionej stylistyce, nawiązującej do rajdowej historii producenta.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *