Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Wielu narzekało, że nowa Toyota GR Supra daleka jest od swojego poprzednika. Między innymi dlatego powstaną tylne lampy nawiązujące do MK4.

Toyota Supra czwartej generacji, czy tego chcemy czy nie, na stałe zapisała się w panteonie najbardziej wyjątkowych samochodów z Japonii. Długo wyczekiwany następca spotkał się z naprawdę sporą krytyką z wielu powodów. Najwięcej pomyj w stronę Japończyków wylało się ze względu na fakt współpracy z BMW. Fani oburzeni byli faktem, że większość podzespołów takich jak silnik, wnętrze czy inne zostały żywcem wzięte z samochodów producenta z Monachium. Do tego wielu nie przypadł do gustu ostateczny design nadwozia, znacząco odbiegający od poprzednika czy obiecująco wyglądającego prototypu FT-1. Poprzednie generacje modelu zasłynęły jednak przede wszystkim przez ogromny potencjał na modyfikacje. Jak się po latach okazało, Toyota GR Supra kontynuuje ten trend. Mało tego, firmy zaczęły również tworzyć elementy, które nawiązują do nostalgii związanej z czwartą generacją modelu. Najnowszym przykładem są lampy w stylu retro, które wykonał hawajski tuner LOEVA Inc.

Toyota GR Supra

Osoby śledzące doniesienia dotyczące tego modelu pewnie spotkały się już z podobnie wyglądającymi lampami. Ba, nawet najnowsza Forza Horizon 5 ma możliwość wybrania zderzaka z identycznym wzorem czterech ledowych okręgów. Były to jednak jedynie lampy, które Toyota stworzyła do zaprezentowanej na targach SEMA GR Supry w wersji Heritage, bez zamiarów wprowadzenia ich do sprzedaży. Powstał jednak popyt, a hawajczycy postanowili mu sprostać.

Toyota GR Supra

Lampy już teraz można zamówić w przedsprzedaży poprzez złożenie depozytu 250 dolarów. Pełna cena za komplet wynosi 1200 dolarów za wersję “Exposed” z przezroczystymi kloszami oraz 1400 za takie z przyciemnieniem. Lampy będą oczywiście spełniać homologację drogową w Stanach Zjednoczonych. Ciężko mi powiedzieć, jak to będzie wyglądać w przypadku chętnych przykładowo z Europy. Możliwe jednak, że w przypadku popytu klienteli ze Starego Kontynentu producent tychże lamp dostosuje je do spełnienia obowiązujących nas przepisów.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Toyota GR Supra otrzymała części nawiązujące do czwartej generacji. W podobnym stylu jakiś czas temu Seibon Carbon stworzył wykonany z włókna węglowego tylny spoiler w stylu poprzedniej generacji. Nie powinniśmy się zatem zdziwić, kiedy w przyszłości trafią się kolejne elementy nawiązujące do nostalgii lat dziewięćdziesiątych.

Foto. materiały tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *