Sony VISION-S

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Sony już jakiś czas temu zaprezentowało odmianę sedan modelu VISION-S. Teraz pokazali jeszcze SUV’a, a całość zwiastuje ostateczną produkcję.

Motoryzacja oraz sama w sobie mobilność przeżywają obecnie prawdziwą rewolucję. To z kolei jest idealną okazją na zaistnienie nowych dla branży marek i firm. Całkowicie świeże firmy, takie jak Tesla czy Rimac w kilkanaście lat podbiły rynki za sprawą innowacyjnego podejścia do napędu elektrycznego. Jednakże zachodzące zmiany nie będą dotyczyć jedynie napędu, ale też i sposobów podróży pojazdami. To z kolei zainspirowało znaną z tworzenia różnego rodzaju elektroniki (ale nie tylko) japońską firmę Sony do sprawdzenia branży. Już w styczniu 2020 roku zaprezentowali pierwszy prototyp, który nazwali Sony VISION-S. O dziwo, miesiące później temat nie ucichł, a do sieci trafiały kolejne zdjęcia szpiegowskie. W pierwszych dniach 2022 roku zaprezentowali oni koncept samochodu o nadwoziu SUV, zapowiadając przy tym dalsze plany testów. Zwiastuje to jedno – możemy się coraz bardziej spodziewać realnej produkcji tychże pojazdów.

VISION-S został podzielony na samochody o różnych nadwoziach. Wersja sedan, którą mieliśmy już okazję poznać w 2020 roku, doczekała się dopisku 01, a nowo zaprezentowany SUV oznaczono jako 02. Postawienie na bardziej przestrzenne nadwozie “Sports Utility Vehicle” nie wydaje się zaskakującą decyzją. Moda na tego typu samochody wciąż ma się naprawdę dobrze, szczególnie wśród osób liczących sobie praktyczność i funkcjonalność. Ta z kolei w przypadku VISION-S 02 została powiększona między innymi o dodatkowe dwa rozkładane miejsca siedzące w bagażniku.

Oba prototypy VISION-S skupiają się jednak na jednym aspekcie – koncepcie mobilności przyszłości. Założenia ogłoszone przy okazji pierwszej prezentacji sedana dalej się nie zmieniły. Sony wciąż pracuje nad systemami autonomicznymi oraz doświadczeniami multimedialnymi dla podróżujących. Zaangażowanie w rozwój prototypów przybiera na sile, a Japończycy potwierdzają, że za niedługo powstanie specjalna odnoga firmy poświęcona tylko mobilności.

Aby jeszcze mocniej przyspieszyć oraz przedstawić nowe propozycje, które jeszcze bardziej rozwiną mobilność, Sony założy spółkę operacyjną „Sony Mobility Inc”. na wiosnę 2022 roku. Dzięki niej firma zamierza zbadać wejście na rynek samochodów elektrycznych.

komunikat prasowy firmy Sony

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *