MotoGP we współpracy z Amazonem i The Mediapro Studios stworzyło serial dokumentalny o zmaganiach zawodników w sezonie 2021.

MotoGP poszło śladami F1. Włodarze MotoGP, czyli Dorna Sports, postanowili stworzyć serial o zmaganiach najlepszych motocyklistów świata. Jednak za ten serial nie jest odpowiedzialny Netflix, tylko Amazon. Serial będzie liczyć 8 odcinków o długości 50 minut. Odcinki będą głównie skupione na największych gwiazdach, takich jak Valentino Rossi, Marc Marquez, Fabio Quartararo czy Pecco Bagnaia.

MotoGP to wymagający, imponujący sport z globalną bazą fanów i jesteśmy pewni, że ta nowa produkcja Amazon Exclusive nie zawiedzie fanów. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę między MEDIAPRO STUDIO i Prime Video w celu tworzenia wysokiej jakości treści z globalnymi gwiazdami sportu. 

Barry Furlong, Wiceprzewodniczący Prime Video EU

Premiera serialu będzie miała miejsce wyłącznie na Prime Video w 2022 roku. Serial ma zabrać kibiców w nieznane, jak dotąd nie odkryte i niedostępne, miejsca padoku MotoGP. Ten serial ma rzucić nowe światło na to, jak działa cały padok Motocyklowych Mistrzostw Świata.

MotoGP

Współpraca z Dorną i wsparcie Amazon Prime Video były decydujące w uruchomieniu tej serii. Wierzymy, że spodoba się nie tylko fanom motocykli, ale wszystkim widzom zainteresowanym dobrą historią, w tym przypadku triumfem i poświęceniem zarówno pod względem sportowym, jak i osobistym, co jesteśmy w stanie pokazać dzięki wyjątkowemu dostępowi, jaki po raz pierwszy bohaterowie mistrzostw dali naszemu zespołowi produkcyjnemu

Laura Fernandez Espeso, CEO Mediapro Studio

Ścisła współpraca między wszystkimi stronami i ten projekt z Mediapro i Prime Video z nawiązką gwarantuje, że będzie on sukcesem. Podczas tego intensywnego sezonu, który zakończył się w Walencji, praca między Dorną a MEDIAPRO STUDIO była stała, z myślą o wydobyciu najlepszych i najwybitniejszych momentów każdego Grand Prix sezonu. Pomoc sześciu producentów, zespołów i jeźdźców pomoże nam zobaczyć i cieszyć się tak wieloma rzeczami, które do tej pory pozostawały za zamkniętymi drzwiami, tworząc produkt, który sprosta imponującej jakości i doświadczeniu ich poprzednich produkcji i filmów dokumentalnych.

Manel Arroyo, Dorna Sports

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *