Redaktor | Fotograf

Pierwsza generacja Kii Niro nie była najpiękniejszym autem na rynku. Teraz jednak się to zmieni. Koreańczycy pokazali właśnie następcę tego modelu, i już na pierwszy rzut oka widać, że design jest znacznie lepszy. Nowe Niro reprezentuje nowy design producenta, a także ma wiele innowacyjnych rozwiązań. Po raz kolejny będzie dostępna w wersji hybrydowej, hybrydowej typu plug-in i elektrycznej.

Choć Kia Niro nie była wysoko oceniana za design, wiele osób wybrało ją z powodu niskiej ceny i bogatej oferty silników. Klienci mogli wybierać spośród odmiany hybrydowej, plug-in i czysto elektrycznej. Teraz jednak, przyszła pora na nową generację modelu. Kia właśnie nam ją pokazała. Trzeba przyznać, że Koreańczykom udało się poprawić największą wadę modelu, jaką niewątpliwie był design. Na tym jednak zmiany się nie kończą. Jest ich sporo więcej również we wnętrzu, które teraz wygląda nowocześnie.

Nowa generacja Kii Niro zaprezentowana - zupełna zmiana designu

Nowa stylizacja pozwoliła Niro na nabranie nieco bardziej sportowego charakteru. Przód ma elementy znane z niedawno zaprezentowanej Sportage. Grill w strukturze plastrów miodu będzie zaślepiony w wersji elektrycznej. Na masce znalazł się oczywiście nowy znaczek Kii. Nieco bardziej kontrowersyjnie jest jednak z tyłu Niro. Ten nabrał nieco terenowego charakteru, głównie przez wyraźnie odznaczający się dyfuzor i plastikowe nadkola. Całość prezentuje się jednak zdecydowanie lepiej niż poprzednik.

Nowa generacja Kii Niro zaprezentowana - zupełna zmiana designu

Również we wnętrzu Niro zaszło sporo zmian. Nie przypomina ono już poprzedniej generacji i bierze garściami z nowych rozwiązań producenta. Ekran centralny ma grafikę znaną już z pozostałych modeli i został ładnie wtopiony w kokpit. Poniżej na szczęście znalazł się osobny panel klimatyzacji. Tunel środkowy również prezentuje się dobrze i ma pokrętło zmiany biegów. Zegary są oczywiście w pełni cyfrowe. Niestety, Kia nie zdradziła zbyt wiele danych technicznych nadchodzącego Niro. Wiadomo jedynie, że w gamie pojawi się hybryda, hybryda typu plug-in i odmiana w pełni elektryczna. Na drogach, nowa generacja pojawi się dopiero w 2023 roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *