Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Topowy wariant BMW serii 2 w wersji M otrzymał tytuł najlepszego samochodu sportowego marki od lat, teraz szykuje się odświeżenie całej serii, a to oznacza poważne zmiany i ulepszenia

O wprowadzeniu nowej generacji dla BMW serii 2 mówi się już od dawna. W zasadzie to ona już jest, jako seria 2 Gran Coupé. Teraz czekamy na wariant Coupe oraz Cabrio, o ile ten w ogóle powstanie, bo może zostać zastąpiony przez model Z4. Jednak to Coupe jest najważniejsze i najwięcej poświęcamy mu uwagi. Powód tego jest prosty – kojarzy się z wersją M2, która to pobiła absolutnie wszystką konkurencję i stanowi wzór do naśladowania nawet dla innych modeli bawarskiej marki. Teraz przyłapano jeden z egzemplarzy BMW serii 2 podczas testów i z tego co udaje się dostrzec mimo kamulfażu to jest to jeden z podstawowych wariantów. Jakie jednak zajdą zmiany?

BMW serii 2
Foto. Motor1

Przede wszystkim doczekamy się przemodelowania przedniej oraz tylnej części nadwozia – nowe zderzaki, światła czy grill. Wiemy, że nie pojawią się nowe wielkie nerki, bo z informacji od samego producenta wynika, że taka stylistyka będzie tylko w BMW serii 4, więc o to możemy być spokojni. Prawda jest taka, że przód nowej serii 2 Coupe będzie prawie taki sam jak wersji Gran Coupé. Tylna sekcja to już nieco więcej różnic, chociaż i tak nie będą one jakoś powalające. Mimo to najważniejsze czeka nas pod maską, bo to będzie najważniejszy element nowego modelu i to on zadecyduje o sukcesie względem najbliższej konkurencji, która również odświeża swoje modele.

BMW serii 2
Foto. Motor1

Pojawić się mają dwie jednostki – 2-litrowe R4 oraz 3-litrowe R6. Ten pierwszy rozwinie moc około 255 KM, natomiast topowa jednostka osiągnie poziom 420 KM. Jest to silnik z BMW X3 M/X4 M, więc potencjał w niej jest nawet na 510 KM, jak to ma mieć miejsce w nowym M3/M4. Dla M2 jednak będzie to i tak sporo mocy. Pojawiają się głosy, że pojawi się również M2 jako Gran Coupé oraz zadebiutuje wersja elektryczna – i2. Czy tak będzie? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach, gdy zaczniemy zdobywać coraz to nowsze informacje na temat odświeżonego BMW serii 2 Coupe.

BMW serii 2
Foto. Motor1

Foto. Pełne prawa autorskie dla serwisu Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *