Okazuje się, że amerykańska wersja najlepszego BMW M2 może być rzadsza niż się spodziewano. Będzie ona wieńczyć obfity okres produkcyjny modelu F87 M2.

Jak donosi BMW Blog, na rynek amerykański M2 CS trafi w nakładzie około 400 sztuk. Pomimo iż produkcja nie jest sztucznie limitowana i dostępność zależeć będzie jedynie od wydajności fabryki, pozostaje ograniczenie czasowe, wynikające z bliskiego końca obecnej generacji BMW M2 w Europie. Na chwilę obecną planowana produkcja wynosi 2200 egzemplarzy, co może ulec zmianie i najpewniej ulegnie. Początkowo planowano jedynie 500 egzemplarzy, lecz liczba ta szybko wzrosła. Dokładnie tak samo było niecałe 10 lat temu, kiedy to BMW planowało o wiele mniejszą produkcję modelu 1M, niż ponad 6000 egzemplarzy, które faktycznie powstały.

BMW

Najmniejszy, najtańszy, a mimo to według wielu najbardziej ekscytujący model z rodziny M niedługo zakończy swój żywot w obecnej generacji. Najpierw nastąpi to w Europie, bo już w okolicach przełomu roku 2020 oraz 2021. Na rynku amerykańskim pozostanie on przez kilka kolejnych miesięcy, zamykając proces produkcji. Druga generacja BMW M2, według doniesień ma się ukazać w roku 2020, z mocą niewiele mniejszą niż odchodząca obecnie generacja BMW M3 oraz M4. Więcej o tym tutaj.

BMW M2 CS napędza 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik o wewnętrznym oznaczeniu S55, który osiąga niesamowite jak na takie auto 444 KM mocy maksymalnej, oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przekazuje on całość efektów swojej pracy na tylną oś, za pośrednictwem klasycznej 6-biegowej manualnej skrzyni, lub 7-stopniowej, dwusprzęgłowej przekładni M DCT. Ceny w Europie mają oscylować w granicach od 90 do 100 tysięcy euro.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *