Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Do premiery AMG E63s zostało mało czasu, więc Mercedes daje mały przedsmak tego co nasz czeka i jakie zmiany wkrótce zobaczymy w odświeżonym modelu

Widzieliśmy już odświeżone E53 AMG zarówno w wersji Coupe jak i Cabrio, więc teraz czas na coś mocniejszego i bardziej emocjonującego. Producent ma sporo takich produktów z plakietką AMG, ale najbliższe zaprezentowanej już wersji jest oczywiście E63 oraz mocniejsze E63s. To właśnie te samochody będą miały swoją premierę już 18 czerwca o godzinie 14:00 naszego czasu. Zmiany zapowiadają się być spore, a Mercedes podkręca atmosferę, prezentując na dwa dni przed małą zapowiedź, która ukazuje emblematy samochodu oraz tylne światła w nieco odmienionej stylistyce. Jednak same zmiany nie są dla nas zupełną nowością, bo udało się nieco podejrzeć podczas testów.

AMG E63s

Lista zmian ma obejmować takie pozycje jak nowy grill Panamericana, cztery (po dwie na każdą stronę) końcówki wydechu w kształcie trapezu oraz nowy spoiler na pokrywie bagażnika, który będzie do niej przylegał. Oprócz tego powinny pojawić się zaktualizowane światła zarówno z przodu jak i z tyłu oraz kilka nowych lakierów czy wzorów opcjonalnych felg. Zmiany w środku? Kosmetyczne i zapewne takie same jak w przypadku E53 AMG. Mercedes na dzień dzisiejszy nie ma co zbytnio poprawiać w swoich samochodach w tej kwestii i będą to raczej drobne poprawki, bo na wielką rewolucję będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Oprócz tego zmianie ma ulec również moc, bo tej ma być znacznie więcej. To decyzja spowodowana chęcią gonienia konkurencji i stanowczego opowiadania na ich działania. BMW szykuje odświeżone M5 na wrzesień tego roku wraz z wersją Competition oraz zupełnie nowym wariantem CS. Co on przyniesie nie do końca wiadomo, bo to na razie tajemnica, ale będzie miał on nieco bardziej sportowe usposobienie. Pojawiały się plotki, że dla E63 przygotowane będzie nawet 630 KM. W sprzedaży auto ma się pojawić przed końcem tego roku, a wśród wersji nadwozia pojawi się również kombi, co w przypadku BMW nie ma na razie miejsca, jednak tutaj jest rywal ze strony Audi o mocy 600 KM i 800 Nm. Czy AMG będzie lepsze?

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *