Nowy SUV od AMG przedstawiony na nieoficjalnym renderze

Skoro powstała już limuzyna AMG, to dlaczego nie miałby powstać również SUV? Jeśli zastanawiacie, to oto wizualizacja takiego auta

Oczywiście nie jest to póki co nic oficjalnego. W związku z popularnością segmentu SUV’ów byłby to jednak całkiem sensowny ruch. Tym bardziej, że nie tak dawno Mercedes stworzył SUV’a w wersji Maybach. Możliwe, że także AMG wypuści samochód w tym segmencie. Oczywiście każdy SUV w gamie Mercedesa posiada teraz sportową odmianę AMG, mowa jednak o zupełnie osobnym samochodzie, który mógłby konkurować np. z Lamborghini Urus. Jeśli porównać go do obecnej gamy Mercedesa, znalazłby się zapewne pomiędzy GLE a GLS.

AMG

Stylistyka modelu zapewne podobnie jak w przypadku modelu AMG GT 4-door nieco odbiegałaby od standardowego designu Mercedesa. Z pewnością z przodu znalazłby się AMG Specific Grill. Auto od początku byłoby projektowane jako sportowy SUV, w związku z czym również nadwozie otrzymałoby dużo więcej sportowych smaczków, agresywnych linii i licznych przetłoczeń. Z tyłu oczywiście znalazłby się wydech z 4 końcówkami i kształtem zależnym od wersji silnikowej.

AMG

Zapewne podobnie jak AMG GT 4-door do wyboru będzie wiele wersji. Na szczycie gamy znajdzie się wersja 63s z 4-litrowym V8, możliwe również, że po pewnym czasie do oferty dołączy hybrydowa wersja, która może mieć nawet około 750 koni. Byłby to rywal Cayenne w wersji Turbo S E-Hybrid. Poza tym, powinny się pojawić także słabsze wersje 43 lub 53. W standardzie znalazłby się oczywiście napęd 4×4 4Matic+. Zapewniłoby to autu godne osiągi, z pewnością najmocniejsze wersje byłyby jednymi z najmocniejszych SUV’ów na rynku.

AMG

Niestety nowy model pojawi się najwcześniej dopiero w 2023 roku. Do tego czasu może się dużo zmienić, zwłaszcza jeśli chodzi o napęd. Możliwe, że hybrydyzacja pójdzie jeszcze dalej, więc każda wersja nowego AMG będzie wspomagana silnikiem elektrycznym. Z pewnością byłoby to dość modne połączenie, jednak czy na rynku jest miejsce na jeszcze jednego modnego, hybrydowego SUV’a? Tym zagadnieniem z pewnością zajmą się księgowi niemieckiej marki.

Render: Motor1 Foto. Hubert Popiołek