Redaktor | Fotograf

Szwedzki producent planuje pokazywać co roku nowy model elektryczny, a najbliższa premiera elektrycznego Volvo będzie już 2 marca 2021 roku.

Volvo jest znane ze swoich innowacji w dziedzinie motoryzacji. Producent od wielu lat jest kojarzony z bezpieczeństwem. Jest jednym z liderów opracowywania nowych rozwiązań w tym obszarze. Poza tym szwedzka marka w ostatnich latach stara się również odchodzić od samochodów czysto spalinowych na rzecz popularnych ostatnio hybryd. Teraz jednak planuje pójść o krok dalej i każdego roku aż do 2025 pokazywać co najmniej jeden model elektryczny.

Volvo

W 2020 na drogi trafił XC40 Recharge. Szwedzi zaczęli budować swoją gamę elektryków od najmniejszego SUVa w gamie. Dysponuje on mocą aż 408 koni mechanicznych. Osiągi samochodu są bardziej niż dobre, przyspiesza do setki w 4,9s, a zasięg wynosi ponad 400km. Na tej samej płycie podłogowej powstanie także nowe auto elektryczne Volvo. Jednak będzie to zupełnie nowy model, niebazujący na żadnym obecnym pojeździe marki. Możliwe, że wykaże pewne podobieństwo do konceptu Volvo Concept 40.2.

Volvo

Szef marki, Hakan Samuelsson zapowiada, że auto będzie dużo bardziej opływowe niż XC40. Być może oznacza to, że nowy elektryk otrzyma znacznie niższe podwozie, a także będzie bardziej sportowe. Wszystkiego dowiemy się już 2 marca, póki co jednak ciężko powiedzieć jakie dokładnie kształty przybierze auto. Z pewnością nie będzie to nic na kształt V40, ponieważ szwedzka marka nie chce już produkować hatchbacków na rzecz bardziej prestiżowych SUVów i limuzyn. Volvo stara się utrzymać wszystko w tajemnicy i podaje jak najmniej szczegółów.

Volvo

Szwedzki producent chce prezentować coraz więcej modeli elektrycznych. Zapewne do końca dekady większość oferty Volvo zajmą auta na prąd. Jednocześnie marka chce zachować swój charakter premium, więc możemy spodziewać się dość wysokich cen, podobnych do niemieckiej konkurencji. Jednak według księgowych, będzie to bardziej opłacalne dla Volvo. Być może w przyszłości również sportowa marka szwedzkiego producenta, czyli Polestar będzie w pełni elektryczna. Kwestią czasu jest też zaprezentowanie większych modeli w odmianach elektrycznych. Z pewnością będą one dostępne także z mocniejszymi silnikami.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *