Wszystkie oczy skierowane są na odmianę C63, jednak nie zapominajmy, że niemiecki producent zaoferuje nam również, tak jak w przypadku poprzedniej generacji, słabszą odmianę, której nazwa nie została jeszcze zatwierdzona. Właśnie wersja C45 AMG została przyłapana podczas testów drogowych.

Z najnowszych informacji podawanych przez media, wersja C45 jest w ostatniej fazie testów. Potwierdza to przyłapanie przez fotografów egzemplarza pokrytego kamuflażem. Zdjęcia zostały wykonane przez naszych kolegów z Motor.es na południu Europy. Największe kontrowersje budzi jednak fakt, że nazwa modelu nie została jeszcze znana. Jedni twierdzą, że auto zachowa C43 inni, że “słabsze” AMG będzie nosiło moniker C53. Najnowsze doniesienia AutoBild mówią, że w nowej generacji wystąpi ona pod nazwą C45. Bez względu na to jak sportowy sedan będzie się nazywał posiadał będzie cztery końcówki wydechu co odróżni go od mocniejszej wersji. Inne zauważalne różnice to przede wszystkim mniejsze koła oraz mniej agresywne wloty powietrza w C45 AMG.

Nowy Mercedes C45 AMG zauważony podczas testów drogowych
Foto. Motor1

Bliższe spojrzenie pokazuje, że przednie otwory wentylacyjne wydają się fałszywe, podczas gdy te w C63 spełniają swoją funkcję. Podobnie jak w przypadku większości innych modeli niemieckiego producenta C45 skorzysta z czterocylindrowego silnika benzynowego. Jednostka będzie taka sama jak w C63 jednak na tylnej osi nie będzie zamontowany silnik elektryczny. Nie jest jasne, czy silnik spalinowy skorzysta z elektrycznej turbosprężarki opracowanej pierwotnie dla hipersamochodu AMG One czy też technologia ta będzie ograniczona do C63.

Nowy Mercedes C45 AMG zauważony podczas testów drogowych
Foto. Motor1

Oczekuje się, że obydwie wersje AMG dostępne będą w bardziej praktycznym nadwoziu kombi. Nie mamy pewności czy producent zdecyduje się na wypuszczenie odmiany coupe oraz kabriolet. Plotki sugerują, że firma połączy wersje sportowe klasy E oraz C i powstanie CLE. Nie są to jednak potwierdzone informacje. Spodziewamy się, że C45 zadebiutuje jako pierwszy prawdopodobnie na początku przyszłego roku, a na C63 będziemy musieli zaczekać do końca 2022 roku. Ceny, dane techniczne oraz dokładna data premiery nie są nam jeszcze znane. Informacje będą podawane w najbliższych tygodniach.

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *