Redaktor | Fotograf

Włosi chcą znacznie poszerzyć swoją gamę modelową. W związku z tym zapowiadają, że na rynek trafi aż 5 nowych modeli do 2026 roku. Alfa Romeo chce w ten sposób zainwestować spory zastrzyk gotówki, jaki otrzymała od koncernu Stellantis. Pierwszym nowym modelem ma być Tonale, czyli mały SUV, który pojawi się już w lutym przyszłego roku.

Alfa Romeo wychodzi z głębokiego kryzysu w jakim znalazło się jakiś czas temu. Po sukcesach modelu Giulia i Stelvio, włoski producent planuje zaprezentować kolejne auta. Uda się to między innymi dzięki dużym inwestycjom koncernu Stellantis. Koncern zainwestuje dużo pieniędzy w rozwój Alfy Romeo. W ciągu 10 lat włoska marka ma zacząć przynosić zyski. Będzie ona wraz z DS Automobiles i odrodzoną Lancią przedstawicielem klasy premium. Pierwszym nadchodzącym modelem ma być Tonale, które zostanie zaprezentowane w lutym lub marcu przyszłego roku.

Alfa Romeo zapowiada debiut aż pięciu nowych modeli do 2026 roku

Będzie to SUV nieco mniejszy niż Stelvio. W gamie ma znaleźć się odmiana hybrydowa typu plug-in i to właśnie przez nią doszło do małego opóźnienia premiery. Nadal jest ona opracowywana, a chodzi zwłaszcza o jej osiągi, które mają być lepsze niż w Peugeocie 3008. Również charakter Tonale ma być nieco bardziej sportowy niż innych przedstawicieli tej klasy koncernu Stellantis. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Alfa Romeo zapowiada debiut aż pięciu nowych modeli do 2026 roku

Alfa Romeo planuje także prezentacje kolejnych modeli. Jednym z nich ma być Brennero. Ma on grać w klasie niżej niż Tonale, czyli zostanie crossoverem. Będzie oparty prawdopodobnie na Fiacie 500X. Miejmy nadzieję, że Alfa Romeo pomyśli również o ciekawszych modelach. Chodzi głównie o powrót czegoś sportowego, jak na przykład 4C czy 8C, które zostały ikonami producenta. Nieco mniej prawdopodobny jest powrót nadwozia kombi, ponieważ w Giulii na pewno się ono nie pojawi. Alfa Romeo zapowiedziała też, że od 2027 roku, wszystkie premiery będą samochodami elektrycznymi. Nie będzie to jedyna marka koncernu Stellantis, która przestawi się na produkcję aut na prąd. Lancia także już zapowiedziała, że od 2026 roku będzie prezentowała jedynie modele elektryczne.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *