Na YouTube pojawiło się nagranie, na którym kierowca Z4 zauważa skrytą kamuflażem poliftową Piątkę na wjeździe na autobahn i postanawia gonić ją i przyjrzeć się jej z bliska.

To co miało być zapewne kolejnym zwykłym nagraniem z przejażdżki po niemieckiej autostradzie na kanale Cars on Autobahn, tym razem nowym Z4, przerodziło się w nagrania szpiegowskie z prototypowym BMW G31 LCI w roli głównej.

Niestety fragmenty gdzie widać nowe 5 nie są zbyt wyraźne, jednak zdecydowanie da się zauważyć lekko zmodyfikowane tylne lampy. Można również zauważyć potwierdzenie tego, co widzieliśmy na dotychczasowych zdjęciach szpiegowskich, czyli brak przerośniętego grilla, jak w poliftowej Serii 7, czy nowej Serii 4, której przedpremierowe zdjęcia niedawno wypłynęły do sieci.

BMW

Jeśli chodzi o Z4 30i, pod jego maską pracuje 4-cylindrowy, 2-litrowy motor o mocy 258 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm.

Czego się spodziewać po nowym BMW Serii 5?

Zagadką pozostaje natomiast, jaki silnik znajdował się pod maską tego muła testowego. Po tym jak uciekał Z4 30i na pełnym gazie można się jedynie domyślać, że autor nagrania miał do czynienia z 540i z 3-litrowym, R6 które obecnie, przed liftem osiąga 340 KM. (Bardzo możliwe, że po faceliftingu 540 będzie miało 374 KM, tak jak M340i. Odmłodzone BMW Serii 5 (G30/G31) z pewnością przyniesie wiele usprawnień w sferze technologicznej, a przede wszystkim w sferze systemów wspomagających kierowcę. Facelifting ma być oficjalnie zaprezentowany w połowie 2020 roku.

Źródło: Cars on Autobahn

BMW
Fot. MyCarForum i Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *