Od kiedy BMW pokazało światu koncepcyjny model nowej Czwórki, fani motoryzacji obgryzali paznokcie, oglądając z niedowierzaniem kolejne teasery i zdjęcia szpiegowskie. Tym razem wypłynęły przyszłe katalogowe zdjęcia.

Na Instagramowym profilu zero2turbo pojawiło się zdjęcie wyglądające na część autentycznych materiałów prasowych BMW z nową, ustawioną przodem serią 4, która ma mieć premierę w nadchodzącym tygodniu. Czy się to komuś podoba, czy nie – nowy, pionowy styl atrapy chłodnicy jest już w stu procentach pewny.

W tym samym czasie, użytkownik instagrama o nazwie cochespias pojawiło się więcej zdjęć. Na jednym z nich widać całkiem wyraźnie kształty tyłu auta. Natomiast równie ciekawe jest zdjęcie najprawdopodobniej fizycznego, wydrukowanego katalogu lakierów, w których będzie można zamówić nowe BMW Serii 4.

Niestety jakość obrazu nie pozwala na rozczytanie nazw wszystkich lakierów ze stuprocentową pewnością, jednak zdecydowanie widać tu parę nowości, jak na przykład jasno pomarańczowy Sunset Orange, oraz ciemnozielony, najprawdopodobniej o nazwie Saverno Green

Grill…

Ten przeciek ostatecznie kończy wszelkie domysły związane z nową Czwórką, oraz oczekiwanie w napięciu na oficjalne ukazanie dizajnu auta. Czy się nam to podoba, czy nie, na drogach zobaczymy niebawem z pionowymi “nerkami”. Wielu pasjonatów marki krytykowało taką decyzję, gdy ukazał się model koncepcyjny i na pewno nie inaczej będzie w dniu premiery. Pamiętajmy jednak, że człowiek jest czuły na zmiany i przyzwyczaja się do nich stopniowo. Dotyczy to systemów operacyjnych, emotikonów, programów używanych na co dzień, miejsca zamieszkania, ale też i samochodów.

BMW

Jeśli o BMW chodzi, to na pewno wielu pamięta dizajnerski szok, jaki zafundował fanom marki Chris Bangle, projektując następcę klasycznie wyglądającego BMW E38, czyli do dziś budzące skrajne emocje E65/66. Do serii 5 E60 również musieliśmy się przyzwyczaić. Wysoko wychodzący ponad linię świateł grill poliftowej Serii 7 G11/12 chyba nam się opatrzył. Najprawdopodobniej będzie tak również w przypadku Serii 4. Nie można jej wszak odmówić agresywności i charakteru prawdziwego BMW przemawiającego przez tę nową twarz. W dodatku styl ten nawiązuje poniekąd do modeli BMW sprzed kilku dekad, kiedy to “nerki” były długie, wąskie i właśnie pionowe. No i nie były nerkami.
Jak przyjmie się nowe THE 4? Czas pokaże.

BMW

Foto. Cochespias oraz zero2turbo

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *