Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nie widzieliśmy jeszcze nowego A3, a do sieci trafiają kolejne zdjęcia odmiany S3, czyli przedsmaku prawdziwego znaku RS od Audi

Zanim pojawi się kolejna generacja Audi RS3 to musi zostać pokazana nieco słabsza i mniej rzucająca się w oczy wersję S3. Słabsza wcale nie oznacza gorsza, bo jeśli spojrzymy na nowego Golfa R to możemy spodziewać się mocy około 330-335 KM. To wciąż sporo, chociaż nie topowy poziom, bo ten zajmuje model RS3, który zobaczymy najprawdopodobniej w drugiej połowie 2021 roku. Oficjalnie nie poznaliśmy nawet bazowych wersji A3, gdyż te zostaną zaprezentowane dopiero za miesiąc na targach w Genewie, ale do sieci trafiły kolejne zdjęcia odmiany S3. Tym razem zdjęcia zdają się być nieco bardziej oficjalne i w lepszym otoczeniu niż ostatnim razem, ale jednocześnie nieco więcej na nich widać. Co przygotowało dla nas Audi w najnowszej odsłonie swojej “eSki”?

Patrząc na to auto od tyłu mam nieodparte wrażenie, że widzę nowe Q3. Najprawdopodobniej jest to tylko złudzenie optyczne, bo sylwetka S3 jest znacznie niższa od terenowego Q3. Jednak nowe światła sprawiają, że auto staje się szersze optycznie, a w momencie, gdy Audi ściągniew pełni kamuflaż i ujrzymy nowe wloty powietrza na tylnym zderzaku to powinniśmy mieć do czynienia z naprawdę dużym optycznym poszerzeniem. Z przodu Audi również podkreśla swoje nowe światła, które do złudzenia przypominają te dostępne w modelach RS6 czy RS7. Najprawdopodobniej zobaczymy również nieco inny, zmieniony grill i bardziej agresywne tłoczenia. Wiele osób sugerowało, że nowe S3 będzie wizualnie bardzi podobne do obecnego RS3 z drobnymi poprawkami oczywiście. Tak też trochę jest, bo widać sporą inspirację topową odmianą generacji 8V.

S3

Mechanicznie jedynym potwierdzonym elementem jest napęd Quattro, bo taki też napis znajduje się na tylnym zderzaku. Co znajdzie się pod maską nie do końca wiadomo, ale S3 będzie bardzo bliskim konkurentem Gofla R, a ten będzie oscylować w mocy około 333 KM. Dużo mówi się także o mocniejszym wariancie Golfa R i tak samo mówi się o dwóch wersjach Audi RS3. Raczej producent skupi się tylko na jednej wersji w mocy około 430-450 KM, bo będzie to najbliższy rywal dla Mercedesa AMG A45 S. Do premiery S3 zostało jeszcze sporo czasu, ale nie wykluczone, że zobaczymy jeszcze kilka przecieków zdradzających wygląd samochodu. Dosyć dużo na temat stylistyki powie bazowa wersja A3, którą ujrzymy za miesiąc. Miejmy nadzieję, że Audi zaskoczy nas czymś czego jeszcze nie wiemy i znajdzie sposób na pokonanie konkurencji.

Foto. Wilco Blok

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *