M2

Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zestawienie ze sobą samochodu tylnonapędowego z samochodami o napędzie na cztery koła wydaje się być niesprawiedliwe. BMW udowadnia, że jest inaczej

Można spotkać się z opinią, że obecnie na rynku HotHatch’y mamy AMG A45 S, a potem długo długo nic. Coś w tym jest, bo obecne Audi RS3 ma już swoje lata i chodź dalej jest konkurencyjne to jednak widać ząb czasu. BMW M2 czy to w wersji zwykłej czy Competition nie jest zbytnio rywalem A45 S, bo nie oferuje napędu na cztery koła, a bliżej serii 1 do klasy A niż M2 do A45 S. Jednak jak się okazuje, to tylnonapędowe BMW wcale nie wypada źle na tle konkurencji i potrafi spowodować nie mały kłopot w bezpośrednim wyścigu. Jaki wynik obstawiacie w wyścigu Drag oraz próbie hamowania?

Obecnie czekamy na najnowszą generację Audi RS3, więc można zobaczyć jak sprawdza się poprzednik na tle AMG A45 S, bo to ma być najbliższy konkurent dla bazowego samochodu serii RS. Wynik może nie powala, co jest na pewno dużą zaletą dla AMG, ale za to pojedynek z BMW M2 wypadł dosyć zaskakująco. O ile w sprincie ze startu zatrzymanego BMW szans nie ma, bo jest jedynym samochodem w zestawieniu z napędem na tył, tak ze startu dynamicznego otrzymujemy bardzo ciekawy rezultat. Jak się okazuje, start z miejsca wygrał A45 S, a zaraz za nim pognało Audi RS3. Golf R wypadł najsłabiej z aut czteronapędowych, a BMW zostało daleko z tyłu. Gdy wszystkie auta startowały ze stałą prędkością 50 mph to BMW z kolei wystrzeliło jak rakieta, a RS3 pokonało bezapelacyjnie nowego A45 S. Ten wynik trochę zaskakuje, bo to AMG ma o ponad 20 KM więcej.

W przypadku testu hamulców, najgorzej wypada Golf R. Różnica względem rywali jest bardzo duża. Pozostałe auta wypadły bardzo podobnie z tym, że RS3 i M2 uzyskały dokładnie taki sam rezultat. Teraz musimy poczekać na nowego Golfa R, który będzie znacznie mocniejszy oraz na nowe Audi RS3 i będzie można przeprowadzić test ponownie. Ciekawe czy wyniki będą bardzo się od siebie różnić. Niewykluczone, że tym razem to Audi wystrzeli jak rakieta ze startu zatrzymanego, bo to w tym kierunku rozwijany jest samochód. Jeśli z kolei ciekawi was Audi S3 to zostały zaprezentowane oficjalne zdjęcia w kamuflażu (tutaj)

Foto. Carwow

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *