Motyw flagi w reflektorach do nowego Audi RS3 – wygląda niesamowicie

Od kilku lat widzimy prawdziwą rewolucję w temacie reflektorów samochodowych, a nowe Audi RS3 może wprowadzić coś czego nie było

Temat nowego Audi RS3 nabiera tempa, chociaż tak naprawdę jesteśmy dopiero przed premierą wersji S3. Na razie znamy wygląd bazowego A3 i można powiedzieć, że zapowiada się naprawdę obiecująco. Teraz jednak pojawił się pewien przeciek, który został udostępniony przez Periodismo Del Motor i dotyczy świateł Matrix LED dla całej gamy produktowej serii A3. O co konkretnie chodzi? Otóż okazuje się, że ujawniono grafikę świateł dla wszystkich wariantów i dotyczy to zarówno przednich świateł jak i tylnych. To co znamy na ten moment, czyli bazowa wersja A3, pokrywa się z poniższą rozpiską, a ciekawie robi się, gdy pójdziemy nieco dalej.

Audi RS3

Bazowe Audi A3 ma dolną część świateł składającą się z sześciu diod LED ułożonych na kształt odwróconej litery F, która jest skierowana od zewnątrz do wewnątrz. Oczywiście mowa tu o opcjonalnej wersji, bo bazowe warianty pokazano wyżej. Dla mocniejszego S3 przygotowano dwie równoległe litery I lub też po prostu kreski. Dalej mamy wersję A3 TFSI e, czyli hybrydę i tutaj pojawia się grafika z bazowej wersji, ale jest ona odwrócona, tak dla niepoznaki. Teraz przechodzimy do topowego RS3 i mamy to na co wszyscy czekali, czyli szachownica. Dla jednych będzie to gadżet, dla innych ładny detal, ale jedno jest pewne – w nocy może wyglądać obłędnie.

Audi RS3

Tutaj mamy nadzieję, że to nie jedyny taki detal w nowym Audi RS3 i producent faktycznie zaskoczy nas czymś interesującym. Daje to również nadzieję, że najnowsze wcielenie hot hatcha z Ingolstadt będzie naprawdę emocjonujące, a flaga z szachownicą nie jest przypadkiem. Jednak na premierę musimy jeszcze trochę poczekać (albo i nawet więcej niż trochę). Najpierw Audi pokaże wariant S3 i tutaj możemy dalej mówić o 2020 roku, natomiast RS3 może debiutować w 2021 roku i to już jako auto na 2022 rok modelowy. Mimo to warto chyba poczekać, bo zapowiada się dobry rywal dla Mercedesa AMG A45s.

Foto. Periodismo Del Motor oraz materiału prasowe producenta