Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Od kilku lat widzimy prawdziwą rewolucję w temacie reflektorów samochodowych, a nowe Audi RS3 może wprowadzić coś czego nie było

Temat nowego Audi RS3 nabiera tempa, chociaż tak naprawdę jesteśmy dopiero przed premierą wersji S3. Na razie znamy wygląd bazowego A3 i można powiedzieć, że zapowiada się naprawdę obiecująco. Teraz jednak pojawił się pewien przeciek, który został udostępniony przez Periodismo Del Motor i dotyczy świateł Matrix LED dla całej gamy produktowej serii A3. O co konkretnie chodzi? Otóż okazuje się, że ujawniono grafikę świateł dla wszystkich wariantów i dotyczy to zarówno przednich świateł jak i tylnych. To co znamy na ten moment, czyli bazowa wersja A3, pokrywa się z poniższą rozpiską, a ciekawie robi się, gdy pójdziemy nieco dalej.

Audi RS3

Bazowe Audi A3 ma dolną część świateł składającą się z sześciu diod LED ułożonych na kształt odwróconej litery F, która jest skierowana od zewnątrz do wewnątrz. Oczywiście mowa tu o opcjonalnej wersji, bo bazowe warianty pokazano wyżej. Dla mocniejszego S3 przygotowano dwie równoległe litery I lub też po prostu kreski. Dalej mamy wersję A3 TFSI e, czyli hybrydę i tutaj pojawia się grafika z bazowej wersji, ale jest ona odwrócona, tak dla niepoznaki. Teraz przechodzimy do topowego RS3 i mamy to na co wszyscy czekali, czyli szachownica. Dla jednych będzie to gadżet, dla innych ładny detal, ale jedno jest pewne – w nocy może wyglądać obłędnie.

Audi RS3

Tutaj mamy nadzieję, że to nie jedyny taki detal w nowym Audi RS3 i producent faktycznie zaskoczy nas czymś interesującym. Daje to również nadzieję, że najnowsze wcielenie hot hatcha z Ingolstadt będzie naprawdę emocjonujące, a flaga z szachownicą nie jest przypadkiem. Jednak na premierę musimy jeszcze trochę poczekać (albo i nawet więcej niż trochę). Najpierw Audi pokaże wariant S3 i tutaj możemy dalej mówić o 2020 roku, natomiast RS3 może debiutować w 2021 roku i to już jako auto na 2022 rok modelowy. Mimo to warto chyba poczekać, bo zapowiada się dobry rywal dla Mercedesa AMG A45s.

Foto. Periodismo Del Motor oraz materiału prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *