Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Zespół Audi Team Rosberg, który w zeszłym roku świętował sukcesy w DTM, czeka spora zmiana na sezon 2020. Po raz pierwszy od 25 sezonów stanowisko szefa nie będzie obejmowane przez Arno Zensena, który postanowił przejść na emeryturę.

Arno był obecny w zespole od samego jego założenia przez mistrza świata Formuły jeden z roku 1982, czyli Keke Rosberga. Prowadził zespół od debiutu z marką Opel w 1995 w serii ITC (która była tak nieudaną próbą „globalizacji” serii DTM, że aż doprowadziła do jej zawieszenia na kilka lat), przez powrót serii DTM w 2000 roku z Mercedesem, po ostateczną zmianę na producenta z Ingolstadt i dwa mistrzostwa zarówno zespołów, jak i kierowców za sprawą Rene Rasta. Po tych wszystkich latach 63-latek postanowił przejść na emeryturę w chyba najlepszym momencie, czyli tuż po osiągnięciu mistrzostwa zarówno jego zespołu, jak i kierowcy. 

„Audi Sport współpracuje z Team Rosberg w DTM od 2006 roku. […] Arno Zensen był dla nas zaufanym partnerem przez te wszystkie lata. Będzie go nam brakować, ale po tak długim czasie, zasłużył sobie na emeryturę. Życzymy jego i jego żonie wszystkiego najlepszego […].”

Mimo, że sam Arno będzie tęsknił za tym co dotychczas robił, nie boi się o swojego następcę, którym stanie się Fin, Kimmo Liimatainen:

„Trochę melancholii jest oczywiście częścią tego pożegnania, ale w pewnym momencie po prostu nadchodzi czas, aby odejść i zrobić miejsce dla kogoś innego. Wybierając Kimmo zespół wyznaczył na moje miejsce silnego następcę. Jestem pewien, że zrobi dobrą robotę.”

Następca Zensena, Kimmo Liimatainen, nie jest jednak nowicjuszem, a sam zespół nie jest mu obcy. W 2002 roku Fin ścigał się w barwach Team Rosberg w Formule BMW, a już rok później objął posady w kierownictwie, zaczynając od menedżera zespołu, następnie dyrektora sportowego. Stąd wybór nowego szefa nie powinien nikogo zdziwić. Sam Liimatainen zgłasza natomiast, że jest gotowy na nowe wyzwania:

„Szkoda, że ​​Arno opuszcza nas po tak długim czasie. Przez lata pomógł on kształtować zespół a teraz może spokojnie przejść na emeryturę. Poprzeczka jaką mi zawieszono jest naprawdę wysoka, ale nie mogę się doczekać nowego wyzwania i nowych zadań w zespole.”

Mimo zmiany głowy zespołu, skład kierowców na sezon 2020 w Audi Team Rosberg pozostaje bez zmian i dalej będą go reprezentować Jamie Green oraz obrońca tytułu mistrzowskiego Rene Rast. Oby zespół w sezonie 2020 zdobył sporo sukcesów i były szef mógł być dumny z tego co po sobie zostawił.

Foto. materiały prasowe Audi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *