Funkcjonariusze w Wielkiej Brytanii otrzymają nowe pojazdy. I to nie byle jakie. Škoda Octavia RS jest już dostępna w policyjnej flocie.

W każdych służbach dochodzi w pewnym momencie do wymiany pojazdów. Wszystko rozbija się nie tylko o wiek samochodów, ale również o systemy, użyteczność, a także spalanie oraz moc. Równocześnie radiowóz musi dobrze się prezentować i być zdolny do przewożenia aresztowanych. Policja w Wielkiej Brytanii postawiła na czeską szkołę tworzenia samochodów. Jej szeregi bowiem zasiliła Škoda Octavia RS, nazywana na Wyspach vRS.

Octavia na służbie brytyjskiej policji nie jest żadną nowością. Funkcjonariusze wykorzystywali tam ten model już w jego poprzednich generacjach.

Škoda Octavia RS

Producent wyśle służbom samochody w 100% gotowe do natychmiastowego pełnienia swoich obowiązków. Konkretne egzemplarze zostały od podstaw zaprojektowane do pracy jako radiowozy. Policyjna Škoda Octavia RS tak samo, jak swoja cywilna siostra będzie wyposażona w benzynowy silnik 2.0 TSI, który dostarczy 245 koni mechanicznych i pozwoli na przyspieszenie do setki w 6.7 sekundy. Jednostka będzie obsługiwana przez 7-biegową automatyczną skrzynię DSG. Ważny jest również fakt, że zużycie paliwa stoi na przyzwoitym poziomie i wynosi ono 6.9-8 litrów na 100 kilometrów. W przyszłości dołączony do oferty dla Brytyjczyków ma zostać również hybrydowy napęd o pojemności 1.4 litra i tej samej mocy, lecz z większym momentem obrotowym (400 Nm do 370 Nm).

Octavia od dawna jest wykorzystywana przez policję i trudno jest się temu dziwić. Ten model jest przestronny, dobrze się prezentuje, wariant RS (bądź vRS) dostarcza przyzwoite przyspieszenie i prędkość maksymalną (w tej generacji jest ona ograniczona do 250 km/h), a spalanie paliwa jest akceptowalne. Gdy do oferty dodamy jeszcze hybrydę Plug-In, jaką w Octavii oferuje Škoda, otrzymamy świetny, funkcjonalny samochód o naprawdę niskich kosztach eksploatacji.

Wygląda więc na to, że nowa Octavia RS ma wszystko, by przyjąć się na lewostronnych brytyjskich drogach. A przy okazji w niebiesko-żółtej okleinie wygląda naprawdę okazale!

Škoda Octavia RS

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *