Redaktor | Fotograf

Niestety, auto wciąż jest dość mocno zakamuflowane. Kia prawdopodobnie nie chce na razie odkrywać kart i trzyma model Sportage w tajemnicy.

Kia Sportage obecnej generacji jest obecna na rynku od prawie 6 lat. W związku z tym, najwyższy czas na prezentację nowej generacji. Niestety, póki co koreański producent niezbyt chętnie chce się pochwalić jak będzie wyglądał następca ich najpopularniejszego SUVa. Był on już poddawany testom na torze Nurburgring, teraz jednak udało się go złapać w nieco bardziej dostępnym miejscu. W związku z tym autu można przyjrzeć się z bliska. Niestety, niewiele to daje, bo wszystko nadal jest schowane pod sporą dawką kamuflażu. Na szczęście części zmian nie da się łatwo ukryć i są one dobrze widoczne.

Takim przykładem są przednie lampy, które będą teraz umieszczone w zupełnie innym miejscu i będą miały inny kształt. W oczy rzuca się także nowy, większy grill, choć jego kształt będzie zapewne podobny do pozostałych modeli producenta. Zmienił się także wygląd przednich wlotów powietrza, które będą miały bardziej agresywny kształt, a także będą nieco większe. Trudniej dostrzec zmiany z tyłu, gdzie główną zmianą będą tylne lampy.

nowa Kia Sportage

Niestety nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądało wnętrze nowego Sportage. Prawdopodobnie będzie podobne do pozostałych nowych modeli marki, możemy się więc spodziewać cyfrowych zegarów, oraz sporego wyświetlacza cyfrowego. SUV koreańskiej marki będzie oparty na tej samej platformie co nowy Tucson, podobna powinna więc być także gama silnikowa. W ofercie znajdą się klasycznie silniki benzynowe oraz diesla, jak i odmiany hybrydowe. Poza napędem na przód, z pewnością pojawi się opcja, aby był on przenoszony na obie osie.

nowa Kia Sportage

Nie wiadomo, kiedy Kia oficjalnie zaprezentuje nową generacje. Możliwe że stanie się to już tej wiosny, więc najpóźniej pod koniec tego roku nowy Sportage trafi do salonów. Jest to jeden z najpopularniejszych modelów marki, nie dziwi więc fakt, że Kia stara się zachować go w tajemnicy. Powinien być również jak najbardziej dopracowany, aby pokonać coraz większą w tym segmencie konkurencję.

Film: 샷스파이 Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *