Redaktor | Fotograf

SUV Kii może całkowicie zmienić swój design. Nowy Sportage będzie jednak nawiązywał do pozostałych obecnych w ofercie modeli koreańskiego producenta.

Sportage jest jednym z pierwszych SUVów, które odniosły tak duży sukces. Nadal jest on bardzo ważnym modelem dla Kii, która jednak nie boi się zmian. Już obecna generacja bardzo zmieniła się względem poprzednika i wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie już niedługo, gdy zostanie zaprezentowany nowy model. Koreański producent pokazał nam już kilka szczegółów dotyczących designu, z których możemy zobaczyć, że zmiany będą naprawdę pokaźne.

Nie musieliśmy długo czekać, aż ktoś pokusi się o stworzenie pełnego renderu nowej generacji Sportage. Zrobił to profil Gotcha Cars, a auto wygląda naprawdę futurystycznie. Przód zmieni się nie do poznania. Nowe, bardzo agresywne i ostre kształty nadają dużo sportowego charakteru. Na masce znajduje się nowe logo producenta, a dzięki dużym felgom wygląda masywnie. Jednak rewolucji możemy oczekiwać nie tylko na zewnątrz.

Nowa generacja Kii Sportage

Ta nadejdzie prawdopodobnie również w środku. Możemy oczekiwać zupełnie nowych ekranów, prawdopodobnie ukrytych za jedną taflą szkła, tak jak ma to miejsce w klasie E. Zależnie od rynku, Sportage otrzyma różny rozstaw osi, więc zapewne w Azji będzie więcej miejsca z tyłu. Niewykluczone, że wyposażenie będzie także bardziej luksusowe, a także zaawansowane technologicznie, zwłaszcza pod względem systemów bezpieczeństwa. W tym segmencie należy jednak być innowacyjnym, o czym Kia doskonale wie.

Nowa generacja Kii Sportage

Pod względem technicznym otrzymamy duży wybór wersji silnikowych. Pod maską znajdziemy zarówno silniki benzynowe, jak i diesla. Zamówić będzie można również zwykłą hybrydę, jak i typu plug-in. Sportage zapewne będzie miał identyczne jednostki jak bliźniaczy Tucson. Nowa generacja SUVa Kii bez wątpienia będzie niezwykle istotna dla producenta. Jest to najlepiej sprzedający się model w Europie. Oficjalna premiera nowej odsłony Sportage nadejdzie już 8 czerwca. Bez wątpienia warto będzie poczekać jeszcze kilka dni.

Render: Gotcha Cars (갓차) Foto. Materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *