Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ktoś kto myślał, że Mercedes klasy S kombi będzie wyglądał dobrze, popełnił wielki błąd wpadając na ten pomysł i publikując go w sieci

Są takie samochody, które bardzo chcielibyśmy zobaczyć w wersji kombi czy też Shooting Brake. Tak było chociażby z BMW M3 i nawet powstało wiele autorskich przeróbek, które pozwalały poczuć jak takie auto mogłoby wyglądać wyjeżdżając z fabryki. Jednak zazwyczaj to dalej był zwykły Touring w Dieslu z przełożonymi częściami od M3. Teraz BMW postanowiło spełnić marzenie fanów tego modelu i wraz z odświeżeniem najnowszej generacji, za około 3-4 lata, na rynku pojawi się długo wyczekiwane BMW M3 Touring w fabrycznej wersji. Jednak, czy na fali popularności tego samochodu powinien powstać taki samochód jak Mercedes klasy S kombi? Oczywiście, to nieco inny segment, ale czy fani będą równie zadowoleni z takiego auta?

Mercedes klasy S kombi

Fakt, to tylko render, wiadomo, że oficjalnego planu na takie auto nie ma, ale przestrzegamy – niech nikt w Mercedesie nie wpadnie na taki głupi pomysł! To auto wygląda po prostu źle. Zamiast zgrabnego Shooting Brake wyszedł średnio ładny karawan, więc takie auto nie może dobrze się sprzedawać. Zdaje się, że całość jest jakoś sztucznie przedłużona niż pozwala na to natura i o ile przód wygląda ładnie oraz agresywnie, tak tył jest lekko mówiąc okropny. Czy takie auto byłoby praktyczne? Pewnie tak, w końcu to S klasa, więc poziom komfortu byłby wysoki, a przy okazji mamy większą przestrzeń ładunkową, ale nie kosztem wyglądu auta.

Mercedes klasy S kombi

Ostatnio Mercedes poinformował, że to już oficjalne zakończenie produkcji Coupe i Cabrio w przypadku klasy S, więc szczerze wątpimy na pojawienie się koncepcji Shooting Brake. Chociaż wiecie jak to jest z tymi samochodami “premium”. Panamera Sports Turismo też miała być brzydkim autem i w momencie pojawienia się konceptu 99% społeczeństwa narzekało na jej wygląd. Teraz, gdy auto jeździ po drogach, to 99% wzdycha na jej widok. Podobnie z Cayenne Coupe, miało być brzydkie, a finalnie robi wrażenie. Zatem nie przesądzajmy, bo pewnie i tak znaleźli by się na to klienci, a jeśli ktoś zobaczy, że to nisza na rynku, to może to skutecznie wykorzystać. Niestety prawdopodobnie kosztem naszych oczu.

Foto. superrenderscars via Instagram

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *