Redaktor | Fotograf

Bez wątpienia są to odpowiednie okoliczności do testowania najbardziej terenowej odmiany nowej generacji klasy G. Nowa odmiana pozwoli na spoglądanie na innych jeszcze bardziej z góry.

W przypadku poprzedniej generacji G-Klasy Mercedes poszedł na całość. W ofercie znalazły się takie wersje jak G63 6×6, G65 AMG z silnikiem V12, a pod koniec produkcji na rynek trafiła odmiana G500 4×4². Trafiła ona do użytkowników, którzy chcieli używać G-Klasy w terenie jeszcze intensywniej. W przypadku obecnej generacji jednak, pierwsze dwie wspomniane ekstremalny odmiany nie mają jednak szans powstać. Bardzo prawdopodobne jednak jest to, że już niedługo na rynek trafi nowy G4x4². Jest już intensywnie testowany, więc kwestią czasu jest jego oficjalna prezentacja.

Mercedes klasy G
Foto. Motor1

Z zewnątrz nowy G4x4² bardzo przypomina tego poprzedniej generacji. Również ma bardzo podniesione zawieszenie, a także nieco poszerzone nadkola. Kamuflaż w górnej części dachu maskuje zapewne dodatkową osłonę ze światłami. Poza tymi wyróżnikami, auto generalnie wygląda tak samo jak zwykła G-Klasa. Sfotografowany egzemplarz został wyposażony także w piękny niebieski lakier oraz dodatkowe wyposażenie na dachu wraz z drabiną. Nieco dziwnie prezentują się czerwone zaciski. Raczej nie pasują one do mało sportowego charakteru samochodu.

Mercedes klasy G
Foto. Motor1

Nie wiadomo jeszcze co dokładnie znajdzie się pod maską nowej odmiany klasy G. Jednak bardzo prawdopodobnie będzie to ta sama jednostka co w wersji G500 zwykłej wersji G-Klasy. 4- litrowy silnik V8 powinien zapewnić moc na poziomie około 420 koni. Raczej nie ma co oczekiwać odmiany z silnikiem wysokoprężnym, ani tym bardziej AMG. Właściwości terenowe auta powinny być jeszcze lepsze niż w poprzedniej generacji, oferując przy tym znacznie większy komfort podróży.

Foto. Motor1

Niestety, nieznana jest jeszcze dokładna data premiery samochodu. Prawdopodobnie jednak, odbędzie się ona już w najbliższych miesiącach. Nie ma co liczyć na zaprezentowanie samochodu podczas jakiegoś wydarzenia targowego, najprawdopodobniej premiera odbędzie się online. Nowa klasa G 4×4² z pewnością znajdzie nabywców, zwłaszcza że niektórym zwykła odmiana nie wystarcza do użytku w terenie.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *