Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Szykuje się przełomowa premiera dla Mercedesa i wyznaczenie nowego trendu wraz z najnowszym GLA na rok 2020, a model otrzyma kilka wersji AMG

Bardzo rzadko kiedy zdarza się tak, aby producent sam pokazywał zdjęcia samochodu przed premierą. Zazwyczaj to spotterzy z całego świata polują na zakamuflowane pojazdy. Mercedes postanowił zrobić inaczej i tuż przed premierą planowaną na 11 grudnia wydaje oficjalny komunikat wraz ze zdjęciami. Jednak nie są to zwykłe zdjęcia, bo poza tym, że przedstawiają nadchodzący model w bardzo dobrym świetle to przy okazji zdradzają nieco informacji na temat terenowych właściwości modelu GLA.

Najważniejsze w tym wszystkim są zmiany jakie zaszły w najnowszej generacji i tak samochód jest wyższy o ponad 10 cm, co skutkuje zwiększeniem miejsca w kabinie pasażerskiej. Z drugiej strony auto jest krótsze aż o 1,5 cm co będzie miało minimalny wpływ na manewrowanie w mieście, ale przy okazji Mercedes zadbał o to, aby w środku było więcej przestrzeni na nogi dla pasażerów. W magiczny sposób inżynierowie poupychali różne elementy i udało się osiągnąć większe wymiary wnętrza.

W komunikacie prasowym Mercedes zaznacza, że bardzo duży nacisk położono na systemy zajmujące się bezpieczeństwem. Dzięki temu na liście wyposażenia mamy m.in. aktywnego asystenta hamowania, funkcję ułatwiającą pokonywanie zakrętów, system ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu oraz system ostrzegający kierowcę o zbliżających się rowerzystach i pojazdach, a w pobliżu przejść dla pieszych również o zbliżających się ludziach. Mercedes ma zamiar wprowadzić wiele zaawansowanych systemów już w podstawowym wyposażeniu mimo, że GLA pozostanie najtańszym modelem serii GL.

W zakresie jednostek napędowych nowe GLA będzie oferować jednostki czterocylindrowe o mocy od 122 do 415 KM. Tak, dobrze słyszeliście, ponad 400 koni w najnowszym GLA. Jednostki o mocy 302 KM/400Nm, 382 KM/480 Nm i 415 KM/500 Nm będą zarezerwowane kolejno dla wariantów GLA 35 AMG, GLA 45 AMG oraz GLA 45S AMG. Niewykluczone, że pojawi się jeszcze odmiana hybrydowa oznaczona jako 250e, lecz to plan na najbliższe kilka lat.

Nowe GLA będzie przełomowe również pod innym względem, mianowicie będzie to pierwsza premiera online w historii Mercedesa. Cały świat będzie mógł zobaczyć auto w tym samym czasie i wszyscy będą mieli taki sam dostęp za pośrednictwem specjalnej platformy. Pokaz odbędzie się 11 grudnia o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego. Jeśli nie możecie zobaczyć transmisji na żywo to później będzie ona dostępna jako zwykły film w zasobach Mercedesa.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *