Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes szykuje się do trochę rewolucyjnej premiery, bo GLA ma dać początek nowemu wymiarowi prezentowania samochodów w wersji online

Za 2 dni zadebiutuje nowy Mercedes GLA, który według zapowiedzi samego producenta jest bardziej terenowy niż jego poprzednik. W tym celu nawet Mercedes opublikował swoje zdjęcia z testów terenowych, gdzie zakamuflowany GLA świetnie sobie radzi z przeszkodami. Teraz jednak mamy zdjęcia samochodu prawie bez kamuflażu i możemy wyraźnie mu się przyjrzeć. Co zatem skrywał kamuflaż czego nie widzieliśmy wcześniej?

Tak jak mogliśmy się spodziewać, charakterystyka GLA jest całkowicie inna niż GLB. Mniejszy model jest bardziej sportowy i nastawiony na nowoczesny wygląd. Oczywiście w pewnych kwestiach te dwa auta będą do siebie bardzo zbliżone, lecz Mercedes z góry ma założoną całkowicie inną taktykę sprzedażową. GLA choć względem poprzednika zmalał to w środku ma oferować największą jak dotąd przestrzeń na nogi i głowy pasażerów. To ma być jego największy autu i czynnik pozwalający odnieść spore zwycięstwo w swojej klasie.

Największy paradoks dzisiejszych crossoverów to zakładanie 17/18-calowych felg do auta, które ma być terenowe. Oczywiście pseudo terenowe, ale np. w nowym GLA otrzymamy znacznie krótsze zwisy, co ma pomóc zjechać na rzadko uczęszczane drogi. Wiadomo, na 18-calowych felgach daleko nie zajedziemy, bo pokona nas pierwsze błoto, ale zawsze można próbować albo zmienić felgi na nieco mniejsze z bardziej terenowymi oponami. Nie zapominajmy, że GLA wystąpi również w trzech wariantach AMG z wersją 45S na czele. Więcej szczegółów poznamy podczas oficjalnej prezentacji za 2 dni.

Foto. Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *