Redaktor | Fotograf

Nadchodzący najmocniejszy model zaoferowany przez AMG będzie oczywiście hybrydą. Przełomowy Mercedes AMG-GT 73s zbliża się wielkimi krokami.

Choć w ostatnich latach pojazdy AMG nie wydają się już aż tak brutalne jak w przeszłości, jednego nie można im odmówić. Są piekielnie szybkie, a czasy ich przyspieszenia do setki są niesamowite. W ostatnich latach tuner Mercedesa stał się jego osobną podmarką, a pierwszym modelem, który był oferowany jedynie w wersji AMG był model SLS AMG. Był to jednak samochód typowo sportowy, podobnie jak jego następca, czyli AMG GT. Jednak przyszedł czas na zabranie się za segment, w którym auta ze znaczkiem tunera królowały już od lat 90. Chodzi oczywiście o limuzynę. Zaprezentowano więc model AMG GT 4Door, który w najmocniejszej wersji 63s rozwinął 639 koni.

Mercedes AMG-GT 73s

Jednak czy to wystarczy, aby pokonać konkurencje? Niestety, najmocniejsza odmiana jedynie dorównywała konkurentom, ale ich nie przebijała. Jednak nie jest to oczywiście ostatnie słowo niemieckiego producenta. Już od jakiegoś czasu mówiło się o przywróceniu na rynek oznaczenia 73, które w latach 90. oznaczało najmocniejszą odmianę modelu SL. Wygląda na to, że powrót będzie spektakularny, ale będzie znał pod znakiem napędu hybrydowego. Oczywiście nie ma mowy o powrocie większego silnika niż 4-litrowe V8, a więc dodatkowa moc będzie pochodziła z jednostki elektrycznej.

Mercedes AMG-GT 73s

Łączna moc ma wynieść aż 816 koni mechanicznych, a moment obrotowy 1000 niutonometrów, co powinno przełożyć się na naprawdę fantastyczne osiągi. Czas przyspieszenia do setki wyniesie z pewnością mniej niż 3 sekundy. Dzięki ostatnim zdjęciom szpiegowskim, możemy zobaczyć, że AMG GT 73 4-Door otrzyma dodatkowe gniazdo ładowania, umieszczone poniżej prawej tylnej lampy. Dodatkowo, na przednim nadkolu znajdzie się zmienione oznaczenie V8 Biturbo E-Performance, które wspomni o elektryfikacji modelu. Poza tym nie powinno być większych zmian. Niestety dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak patrząc na coraz bardziej zaawansowane testy, o aucie już niedługo powinno stać się głośno.

Foto. Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *