Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Przepisy dotyczące emisji spalin nie mają litości, dlatego nowy Land Rover Discovery musi postawić na technologię hybrydową by sprostać wymaganiom UE

Piąta generacja Land Rovera Discovery jest z nami od 2016 roku, więc jest to stosunkowo młody model, ale przyda mu się małe odświeżenie. Dlatego też Land Rover chce odświeżyć swój samochód po 4 latach od premiery i już teraz na drogach widać zakamuflowane egzemplarze. Jednak nie będzie tutaj mowy o rewolucji stylistycznej, a raczej o drobnych zmianach takich elementów jak światła, zderzaki i drobne detale. Największe zmiany, a konkretnie ich kontynuacja, nastąpi pod maską, bo producent musi dostosować gamę swoich silnik do najnowszych norm emisji spalin narzuconych przez Unię Europejską. Nie będzie to łatwe i niewykluczone, że konieczne będą radykalne kroki, chociaż taki stan rzeczy jest znany już od dawna. Zatem Land Rover Discovery może stać się faktycznie zupełnie nowym samochodem.

Pewnym jest, że tzw. miękka hybryda (48-woltowa instalacja elektryczna) zawita do wszystkich podstawowych silników. Dzięki temu już na starcie producent “oczyści” swoją gamę jednostek spalinowych, ale to nie wystarczy, aby przejść pełny proces elektryfikacji. Na pewno pojadą się hybrydy typu PHEV, czyli te najbardziej znane, ładowane z gniazdka. Podobno ma to być nieco inna konstrukcja niż ta wprowadzona niedawno do Evoque i Discovery Sport, chociaż 300 KM wyglądało całkiem przyzwoicie. Co najważniejsze, zmiany będą dotyczyć zarówno silników wysokoprężnych, jak i benzynowych, więc nic się nie uchroni.

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o wprowadzeniu wersji elektrycznej, ale na razie oficjalne komunikaty nic nie mówią o tym posunięciu. Może później dowiemy się nieco więcej na ten temat, ale wydaje się, że w tej generacji jeszcze nie ma szans na wprowadzenie takiego wariantu. Jeśli już Land Rover zdecyduje się na pełnego elektryka to wprowadzi go wraz z zupełnie nową generacją w okolicy 2023-2024 roku. Jednak dalej to niepotwierdzone informacje przez Land Rovera, więc należy traktować je z przymrużeniem oka. Premiera odświeżonego Discovery ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *