Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Każdy samochód ma przypisany swój unikalny numer VIN, którego rozszyfrowanie jest możliwe dzięki specjalnym dekoderom dostępnym w sieci. Na jego podstawie można uzyskać wszystkie najważniejsze informacje o pojeździe, co jest szczególnie ważne w przypadku zakupu auta z rynku wtórnego. Jeśli kupujesz używany pojazd marki BMW, to koniecznie zainteresuj się tematem raportów VIN.

Czym jest numer VIN i jakich informacji nam dostarcza?

Vehicle Identification Number, czyli numer identyfikacyjny pojazdu to 17-cyfrowy kod przypisywany wszystkim pojazdom. Rozszyfrowując go w autoryzowanym serwisie lub za pomocą dekoderów dostępnych online możemy uzyskać wiele ważnych informacji o pojeździe – takich jak marka, model, kraj pochodzenia, czy dane techniczne. Co szczególnie istotne w przypadku zakupu auta z rynku wtórnego, rozszyfrowanie numeru nadwozia daje nam dostęp do raportu historii pojazdu – możemy sprawdzić faktyczny przebieg samochodu lub upewnić się, czy nie brał udziału w poważnej kolizji lub wypadku. Raport VIN to także informacje, czy dany egzemplarz nie został wcześniej skradziony na terenie innego kraju.

Wiele osób poszukujących samochodu kieruje swoją uwagę na pojazdy używane. Zwykle są one dostępne w znacznie korzystniejszych cenach niż modele prosto z salonu i w wielu przypadkach udaje się znaleźć auta w świetnym stanie technicznym. Jednak przed podjęciem decyzji koniecznie powinniśmy pobrać raport historii pojazdu, aby upewnić się, że samochód nie jest powypadkowy lub jego przebieg nie został sfałszowany. Wgląd w historię samochodu można uzyskać za pośrednictwem strony autobaza.pl, uzyskując najważniejsze informacje – takie jak wezwania serwisowe lub dostęp do baz policyjnych dających nam pewność, że pojazd nie został skradziony.

Kupujesz używane BMW? Koniecznie sprawdź jego przeszłość za pomocą raportu VIN

Samochody BMW – najwyższa jakość niemieckiego koncernu doceniania także na rynku wtórnym

Samochody marki BMW mają wielu wielbicieli na całym świecie. Jest to związane z ponadczasowym designem modeli niemieckiego koncernu oraz wysoką jakością pojazdów. Na rynku wtórnym pojawia się codziennie wiele ofert samochodów tej marki, które kuszą miłośników motoryzacji korzystniejszymi cenami niż te widoczne w salonach. Nie można jednak dać się ponieść emocjom i nawet najciekawsze oferty trzeba dobrze przemyśleć i upewnić się, że dany pojazd jest w dobrym stanie technicznym. Od tego zależy bezpieczeństwo nie tylko kierowcy, lecz także innych uczestników ruchu drogowego.

Historia pojazdu to element, który trzeba skrupulatnie przestudiować przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu każdej marki. Raporty dostępne za pośrednictwem strony autobaza.pl mają wyjątkowo szczegółowe informacje na temat aut marki BMW. Aktualne dane są dostępne dzięki współpracy ze stacjami ASO tego niemieckiego koncernu. Dzięki temu w kilka chwil mamy dostęp do wszystkich istotnych danych i możemy uniknąć zakupu auta powypadkowego, kradzionego lub z przekręconym licznikiem.

Upewnij się, czy nie kupujesz auta od oszusta – pełne raporty historii pojazdu 

Na rynku dostępnych jest wiele ofert używanych samochodów w przeróżnym stanie technicznym zarówno od osób prywatnych, jak i handlarzy. Z pewnością duża część ogłoszeń zawiera prawdziwe dane i można zaufać sprzedawcom, jednak zawsze istnieje ryzyko, że zamieszczona oferta jest przekłamana. Pobierając pełny raport historii pojazdu za pomocą dekodera numeru VIN, otrzymujemy dostęp do wszystkich najważniejszych informacji o pojeździe, dzięki czemu w kilka minut można upewnić się, czy znaleziony przez nas samochód nie uczestniczył w kolizji drogowej lub w wypadku. Ponadto dowiemy się z niego, czy dany egzemplarz nie został skradziony. W ten sposób można uniknąć niespodziewanych kosztów serwisowania oraz zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *