Redaktor | Fotograf

Tuning samochodów jest rzeczą, która kręci każdego fana motoryzacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każda forma tuningu jest legalna i bezpieczna. AC Schnitzer, chcąc to podkreślić, przygotował BMW i4 w policyjnym oklejeniu, z dodatkami, które są legalne i sprawiają, że auto wygląda lepiej. Niemiecki tuner często przygotowuje tego typu samochody, jednak tym razem po raz pierwszy na bazie elektrycznego modelu.

Tuning samochodów sportowych jest niezwykle popularny. Ważne jednak, aby robić to z głową. Właśnie na ten aspekt chce zwrócić uwagę AC Schnitzer. Niemiecki tuner ma wiele projektów, które są zazwyczaj bardzo spektakularne. Tym razem główny nacisk prowadzony jest na bezpieczeństwo tuningu w ramach akcji “Tune it! Safe!”. AC Schnitzer oparł swój projekt na BMW i4 M50, który otrzymał barwy policyjne. Ma to podkreślić przywiązanie tunera do kwestii bezpieczeństwa, ale jednocześnie jest to dość ostentacyjna forma tuningu.

Policyjne BMW i4 od AC Schnitzer - bezpieczny i legalny tuning

Pod względem zewnętrznym, auto z pewnością jest w stanie przyciągnąć wzrok. Nie tylko dlatego, że otrzymało oklejenie policyjne, ale także z powodu efektownego tuningu. AC Schnitzer zastosował w aucie swój pakiet aerodynamiczny. W jego skład wchodzi przede wszystkim dokładka przedniego i tylnego spoilera, a także tylny spoiler. Co ważne, poza oklejeniem w barwy policyjne, AC Schnitzer zadbał też o odpowiednie wyposażenie świetlne i dźwiękowe. Na dachu pojawił się kogut firmy Hella, a szyby zostały oklejone folią. Całości dopełniają 20-calowe felgi producenta.

Policyjne BMW i4 od AC Schnitzer - bezpieczny i legalny tuning

We wnętrzu pojawiło się nowe wykończenie aluminiowe, a także kilka elementów wykonanych na czarno. Pod względem technicznym, wszystko pozostało seryjne. Niestety, i4 prawdopodobnie pozostanie modelem 1 of 1, w związku z czym nie będzie możliwości jego zakupu. Pomimo tego, AC Schnitzer zadbał o legalizację wszystkich elementów, co pozwala na korzystanie z auta na drogach publicznych. Jest to niezwykle ważne w kontekście bardzo restrykcyjnych przepisów obowiązujących w Niemczech i Europie. Pokazuje to także, że można tuningować auto całkowicie legalnie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *