Redaktor | Fotograf

Choć obecnie gama modelowa BMW M3 i M4 jest szeroka, wciąż jest miejsce na wersję CS. Tak przynajmniej twierdzi szef działu BMW M. CS uplasuje się pomiędzy wersją Competition, a limitowanym CSL i 3.0 CSL. Póki co, nikt nie zdradza jednak szczegółów, możliwe więc, że tego typu wersja przyjdzie wraz z liftingiem modelu.

BMW w ostatnim czasie rozpieszcza fanów nowymi modelami. Oczywiście ma to związek z obchodami 50 rocznicy powstania działu M. Dzięki temu, Bawarczycy uraczyli nas takimi nowościami jak BMW M3 Touring, M4 CSL i 3.0 CSL. Wszystko wskazuje jednak na to, że gama wersji modeli M3 i M4 nie jest jeszcze uzupełniona. Według szefa działu M, zawsze znajdzie się jeszcze miejsce na odmianę CS, która była niezwykle popularna wśród klientów poprzedniej generacji modelu. W związku z tym, za jakiś czas powinna się ona pojawić na rynku.

Nowe BMW M4 CS może nadejść już niedługo, aby wypełnić lukę

W wywiadzie dla BMWBLOG, Frank van Meel, szef działu M, stwierdził, że wersje CS pojawiały się już w przeszłości. Teraz brakuje go w gamie, w związku z czym, prace nad taką odmianą powinny być już w trakcie. Zważając jednak na to, że M3 i M4 w wersji CS pojawiły się w poprzedniej generacji dopiero po liftingu, w tym przypadku może być bardzo podobnie. Oznacza to, że to model oferowany w sedanie powinien doczekać się jej pierwszy, ponieważ otrzyma lifting znacznie wcześniej niż coupe.

Nowe BMW M4 CS może nadejść już niedługo, aby wypełnić lukę

Można przyjąć, że zmiany dotyczące designu i mocy będą podobne jak w poprzedniej generacji M3 i M4. W związku z tym, CS powinien być nieco bardziej agresywny, zapewne otrzyma bardziej rozbudowany pakiet aerodynamiczny i symboliczny przyrost mocy. BMW zapewne zdecyduje, że odmiana CS otrzyma napęd xDrive i będzie dostępna jedynie z automatyczną skrzynią biegów. W związku z tym, będzie plasować się gdzieś pomiędzy spektakularną wersją CSL, a standardowymi Competition. Możliwe, że debiutu doczekamy się jeszcze w przyszłym roku, dzięki czemu gama modelowa M3 i M4 będzie uzupełniona.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *